Gönderen Konu: Sanal Bezirganlar  (Okunma sayısı 123021 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı suat

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #15 : 05 Eylül 2011, 11:48:08 »
Alıntı yapılan: veda;263
Değerli Dostlar
Bir süre önce Facebook denen sosyal paylaşım sitesinde Sanalda Yozlaşma diye bir gurup kuruldu.
Başlangıçtaki amaçları,sanalda ve forumlardaki kirlenmeyi,çürümüşlüğü ortaya sermek olsada,bir süre sonra baktık ki,amaçtan sapılmış ve kişisel çatışmalar ve hırslar temelinde amaç kişiselleştirilerek,malum kişilere karşı bir linç kampanyasına dönüştürülmüş.Biz zaten Solplatform da bu Sanaldaki Yozlaşmayı,Sanal Bezirganlar başlığı altında  yeterince dile getiriyoruz.
Bizim kişilerle bir derdimiz yok.
Bizim derdimiz bu çürümüş kişilikleri ortaya çıkaran Burjuva İdeolojisinin ve buna bağlı Burjuva Kültürün gözler önüne serilmesi.
O nedenle de Facebook ta başlatılan bu kampanyanın SOLPLATFORM OLARAK, hiç bir şekilde içersinde olmayacağız.
veda

facebook'a girmem üye de değilim.. bu yüzden yazılanları okuyamadım.. yada ben beceremedim.. okumam da çok şart değil..

yukarıdaki alıntıda yapılan ... kişisel çatışmalar ve hırslar temelinde amaç kişiselleştirilerek,malum kişilere karşı bir linç kampanyasına dönüştürülmüş tespitine katılıyor ve bu işletilişi yanlış buluyorum..

bu anlamda vurgulanan.. Facebook ta başlatılan bu kampanyanın SOLPLATFORM OLARAK, hiç bir şekilde içersinde olmayacağız kararını da onaylıyor.. destekliyorum.. [/SIZE]
güvenmek en insani özelliktir
güveni suistimal en iğrenç iştir
emanet candan kıymetlidir
emanete hıyanet ahalaksızlıktır
bunu onaylayan çamurun en dibidir.
solplatform meşru yönetimine devredilene kadar bu sözlerim hak edenleredir.

Çevrimiçi veda

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #16 : 10 Eylül 2011, 01:33:26 »
Bak sen şu Bumerang denen,kendini ortak "akıl" olarak lanse eden,aklı firar etmiş Marksizm Düşmanı,SOYTARIYA!
Bir konuda haklısın!
Sen,1955,LEFT STROKE ve AnTERES,Harami Çetesinin elebaşıları ve TETİKÇİSİ.
Yok aslında biribirinizden farkınız
Herbiriniz,onurunu ve haysiyetini satılığa çıkarmış ZAVALLILARSINIZ.
O nedenle topunuza birden Bumerang demenin hiç bir sakıncası yok.
Evet Devrimcisiniz ama unuttuğunuz Devrimcinin arkasına koymanız gereken KARŞI kelimesi.
Ancak o zaman kendinizi doğru olarak tanımlarsınız.
Sol Platformun nasıl GASP EDİLDİĞİ,daha önce nasıl içerden ve dışardan SABOTE edildiği artık ayan beyan ortada!
Maskeleriniz düştü BEYLER.
O PİS ve İĞRENÇ suratlarınız ortaya çıktı.
Bunun telaşı içersinde,DEŞİFRE OLMANIN telaşı içersinde,her tarafa saldırıyorsunuz.
İçinde bulunduğunuz batakta,debelendikçe batıyor,battıkça debeleniyorsunuz.
Devrimcileride bu BATAĞA ÇEKMEK istiyorsunuz ama nafile.
Artık DEVRİMCİLER sizlerin ne olduğunu gayet iyi biliyor.
Fuseri çok iyi tanımasamda,sizler gibi HAYSİYETİNİ ve ONURUNU bir pula satmış AJANLARLA işbirliği yapacağını sanmıyorum.
Leonu iyi tanırım.
Eski gençlik arkadaşımdır.
Benim tanıdığım LEON sizler gibi HARAMİ ÇETELERİ ile Marksizm düşmanları ile bir araya gelmez.
O nedenle çıkışınız ve kaçışınız yok.
veda
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET

Çevrimiçi veda

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #17 : 11 Eylül 2011, 21:58:52 »
Solplatformun HARAMİ ÇETESİ tarafından GASPI ile sonuçlanan yaşanan süreç, ne yazık ki bazı arkadaşlarca FORUMLAR ARASI çatışma olarak tanımlanarak,niyetten bağımsız, SALDIRGANLAR aklanmaktadır.
Oysa yaşadığımız süreç,basit bir iki taraflı çatışma değildir.
Yaşanan, sol paylaşım sitelerinin KARŞI DEVRİMCİ güçlerce ele geçirilmesidir.
Önce Sosyalist Forum ele  geçirilmiş,ardındanda diğer forumlar farklı yöntemler izlenerek ele geçirilmek istenmiştir.
Solplatformun GASPI ise, oynanan oyunun,belirlenen senaryonun son aşamasıdır.
Sen zevkli.org sitsinde FAŞİSTLERE,ÜLKÜDAŞLARIM diyeceksin,sabah ,akşam kürt hareketine,onun önderine ağza alınmayacak KÜFÜRLER edeceksin,ardından gece rüyana bir aksakallı girecek ve nasıl oluyorsa bir anda "KOMÜNİST" olacak,Sosyalist Forumu kuracaksın.

BELGE 1.

che_1955
Teğmen

Tecrübe Puanı
0

Originally Posted by Isbara-Alp
fetullahla alakası yok vatanını milletini yürekten seven herkes benim kardeşim. el_fuser de kardeşim zaman zaman kavgada ederiz önemli değil o benim yine kardeşim sen neden bundan rahatsız oluyorsun?
Alakası olsa ne olur? Biz burda vatan hainleriyle ilgili görüşlerimizi yazıyoruz. şakirtleriyle uğraşacak halimizde yok.
CIA'nın raporlarında hangi hain'in adı geçiyorsa biz onunla uğraşıyoruz.
Isbara_Alp benim kardeşimdir yurttaşımdır.Diğer ülkücülerde öyle. Zorunuza gidiyor değilmi? Sahip GLADÝO'nun oyunu bozuldu.
Geçmiş ola...
Last edited by che_1955; 04-04-2006 at 09:24 PM.

BELGE 2
04-22-2006 06:17 PM #6
che_1955
Teðmen

Tecrübe Puanı
0

Ispar alp... Bu ülkenin apo ve benzeri şovenist köpekleri yok edecek Babayiğit resmi görevlileri var. Bu işi yapmak üç beş çete artığınamı kaldı? (İsa armağan'ın hapisten kurtarılması için kendisine verilen 3,5 milyon lirayı, istanbulda kuyumcu dükkanı açan kahramanlarınızmı yapacaktı?)
Last edited by che_1955; 04-22-2006 at 06:20 PM.

Biz bu adamlara karşı mücadele ediyoruz.
Bu bezirganlara karşı!
Bir gün FAŞİST,bir gün "KOMÜNİST" olanlara karşı!
Bir gün KÜRT DÜŞMANI,bir gün KÜRTLERDEN YANA görünenlere karşı
Sizler hala bu olayları forumlar arası çatışma olarak görerek,TARAFSIZ TUTUMUNUZU sürdürmeye devam edin...

veda
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET

Çevrimdışı suat

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #18 : 12 Eylül 2011, 01:49:04 »
öncelikle şu sözlerin düzeltilmesi gerekir.Solplatformun HARAMİ ÇETESİ tarafından GASPI ile sonuçlanan yaşanan süreç, ne yazık ki bazı arkadaşlarca FORUMLAR ARASI çatışma olarak tanımlanarak,niyetten bağımsız, SALDIRGANLAR aklanmaktadır.

1- bazı arkadaşlar dediklerinden biri benim belli.!!
ama ben, solplatforma el koymayı forumlar arasındaki çatışma olarak tanımlamadım.. ama bu çatışmanın sonuçlarından biridir dediğimi söylüyorsan bu doğrudur. ve sadece bu el koyma olayı da değil, artık zıvanadan çıkmış itham ve hakaretler de bunun sonucudur.. ama önce bu "forumlar arası çatışma" tanım-tespitinin açıklanması gerekir.

2- saldırganların aklandığı iddiası ciddi bir iddiadır. niyetten bağımsız demek işi hafifletmez. bunu söylemek için hangi noktada aklanıyorlar bunun belirtilmesi gösterilmesi gerekir..

işte bu duruş ve yönelimler asıl "sorun" olarak ele alınıyor.

kimse olanı yok sayamaz çünkü her tarafta delilleri asılı.
forumlar arası çatışma olarak tanımlanan belirli bir çerçevede olandır. yani internetin bütünü için söylenmemiştir.
çatışanlar da bellidir.

sosyalistzemin ve solplatform ve sosyalistforum ..; çerçeve budur.
başkaca katılan forum var mı? yok..
bunun öncesi de var..

sosyalistforum açıldığında açan, yani sahibi aynı kişidir. bu anlamda, Önce Sosyalist Forum ele geçirilmiş sözü doğru değildir. sanırım tarihi 2005 olsa gerek. çünkü logosunda 6 yıl diyor. belki de sonra sahibi oldu bilmiyorum.. ama şu kesin.. sen dahil sz dekiler de dahil hepiniz bu kişi forumda aktif ve sahibi iken vardınız. bunun farkına 2011 demi vardınız. kimse bu konuda bir şey söylemiyor.. en azından bu "faşist"lerce ne zaman nasıl ele geçirildi ve bu ne zaman nasıl görüldü açıklama yok.
ben bunları sorduğumda aklamış mı? oluyorum. yada iddialara hayır değildri devrimcilerdir vs. mi? diyorum. yoksa bu kadar ciddi bir iddiayı sunarken ciddi olun mu? diyorum.  

ben komünistim. ben adalet hak hukuk tanırım. bunu düşman olarak gördüğüme de tanırım. çünkü düşmanım insan değil durduğu zemin ve düşünceleridir.
sunulan belge.., 2006 yılına aittir. kişi o tarihte böyle olabilir ama.., sonra değişebilir yada değişmiş gözükebilir.. hangisidir.? araştırır analiz eder tespitimi yaparım. emin isem belgeleri ile sunarım. emin değil isem yada elimde yeterli belge yoksa var olan düşüncemi  dikkatlice paylaşırım..
açıkça sunuyorsam.. içine kendimi de katarım.. neden daha önce göremedim yada görmedim çünkü o kişinin etkin olmasında payım varsa bunun özeleştirisini de vermem gerekir. üstelik kişi ile sınırlı değil topyekün bir forum itham ediliyor ve belirli bir aşaması değil tüm aşaması itham ediliyor. bu aşamaların içinde hepiniz vardınız. önce bunun hesabını vereceksiniz.

sosyalistzemin bu "işe" bir yazı ile başladı ve ciddi bir misyon ile kendini tanımlayarak başladı. bu onların kararıdır tartışmıyorum. ama başlarken ne polis dedi ne ajan sadece yozlaşma dedi. şimdi polid diyor ve ne kişi-lerle sınırlıyor ne de bu kişilerin etkin olduğu bir forum ile..,  ne derse.., kim "he" demiyor ise herkesi buna ekliyor..   seni de dahil ettiler biliyorsun.. önce yozlaşma derler sonra polis derler.
bu seviyesizliklere karşı çıkmak sf içindeki bazı kişileri savunmak oluyor-muş!! .., aklamak oluyor-muş!! gibi yazamazsın. haksızlıktır.

Bu bezirganlara karşı!
...

"mevzu" bu ise sen dahil çok kişiyi birgün kürt dostu! bir gün kürt karşıtı olarak ispatlayacak verilere sahibim..
kendini komünist sanan chp-ml ve sosyal-şöven-faşistlerin de ulusalcılık-cumhuriyet aşkından faşistlere nasıl baktığını da ispatlarım.
örnek veriğiniz şahıs ve örnek de benzer bir şey.. bu karakterler beni şaşırtmaz da. zaten şaşırmadım da.

Sizler hala bu olayları forumlar arası çatışma olarak görerek,TARAFSIZ TUTUMUNUZU sürdürmeye devam edin
veda.., seninde hiç farkın yok.. kendinden menkul ithamlarının dayandığı veriler aynı tarz..
taraf olmadığımızı nerden çıkarttın. taraf oldukki "emanete el koyma" dedik. organize iş dedik. bizim taraf olduğumuz "mvzu" başka senin taraf olduğun "mevzu" başka.. bir doğruya taraf olduk diye seninle her yönde aynı taraf olmak zorundamıyız. sosyalistforumun tüzel yapısına saldırmak yada polis akademisi ilan etmek zorundamıyız.. edecek isek orada bulunan orayı geliştiren hatta öğretim görevlisi ve gardiyan olarak görev alan her "mezuna" da deriz. biz işin ciddiyetinin farkındayız.. ciddi oluruz.. öyle bir kaç günah keçisi ile işin içinden sıyrılmaya da izin vermeyiz o yüzden erken de konuşmayız.

kısaca.., herkes diline dikkat edecek. bir misyon üstlendi ise bunu layıkı ile yapacak. dükkanına çürük meyve kokmuş balık toplama amaçlı yapmayacak asıl bunu teşhir ederiz.

birileri..; sosyalistforum'a polis akademisi muamelesi yapacak.. üstelik bunu kuruluşundan itibaren olarak sunacak ama bu akademideki varlığını işlerini yok sayacak. buna eyvallah diyeceğiz öyle mi?
iddiası bu ise olabilir. elbette dinleriz ama iddianın somutluğu ve içindeki kendi rolü noktasında da açıklama bekleriz. sorular sorarız bu rahatsız etti ise doğru yolladıyız demektir.
yaptığımız budur. duruşumuz budur bundan aklama gibi anlam çıkartmak komiktir.

biz..; dürüstlükten-adaletten-hak ve hukuktan-vicdandan-terbiyeden-çözüm üretmekten ve ispatlı net doğrulardan tarafız.
bunları kim çiğniyor ise onun karşısında tarafız.

Çevrimdışı Sedov

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #19 : 12 Eylül 2011, 03:27:23 »
Arkadaşlar,  daha çok forum dışında dönen bir tartışmaya buradan cevaplar veriliyor. Evet bu kendi adımıza doğruluğumuzu ve haklılığımızı kanıtlayabilir ama, kimin nedediği noktasında bihaber olan diğer forum üyelerine birşey katmaz. Örneğin, ''Solplatformun HARAMİ ÇETESİ tarafından GASPI ile sonuçlanan yaşanan süreç, ne yazık ki bazı arkadaşlarca FORUMLAR ARASI çatışma olarak tanımlanarak,niyetten bağımsız, SALDIRGANLAR aklanmaktadır.'' Diyor Veda arkadaş, bunu kim bu forumda söylemiş açıkcası göremedim, diğer yandan Suat arkadaş Veda arkadaş benim tam olarak anlatmak istediğim budur diye bir cevap yazıyor ama, daha önce tam olarak ne anlatmak istedi ondan da haberimiz yok. İlla bu tartışmalar sürecek ise, (ki ben bu tartışmalara tamamen bir nokta konulmasını ve kendi işimizle gücümüzle uğraşılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum) burada sürmesini, kim ne diyor, ne anlatmak istiyor, hep birlikte görmememizin daha doğru olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı alikorkmaz

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #20 : 12 Eylül 2011, 10:54:23 »
Suat

Senin kadarnvaktim yok. Yazilan bir cumleye iki sayfa yazi yazamam. Ama, su sanal ortamda iki yili bile bulmayan gecmisinde herseye maydanoz olmayi cok iyi becerdin. Bu acidan tebrike layiksin.

Enternasyonal forumda yine bu konuda butun "sazanlik" yeteneklerini ortaya koyamussun. Konudan tamamen bihaber olmana ragmen, yazdigin onlarca sayfanin bir yerinde hic alakasi olmamasina ragmen bana da dokundurmayi ihmal etmemissin.

Sana acikca bir ogut. Bilmedigin konularda konusma. Benim Solplatform icin yaptigimi bilen biliyor. O yuzden kendini fazlaca yorma. Git ufuruklerini enternasyonal forumdaki cocuklara yuttur. Onlarin Suat abisi olarak kal.

AK

Çevrimdışı suat

açıklama
« Yanıtla #21 : 12 Eylül 2011, 11:08:42 »
Suat arkadaş Veda arkadaş benim tam olarak anlatmak istediğim budur diye bir cevap yazıyor ama, daha önce tam olarak ne anlatmak istedi ondan da haberimiz yok(sedov)

sayın sedov sizin haberiniz olmayabilir ama anlatılanlar forumlarda asılıdır. burada söylediklerim onların özetidir. bu özetten de ne anlatılmak istendiğini anlamanız olanaklıdır. yok hala anlamadınız yada sormanız gereken yerler varsa bana sorarsınız, açıklamak ve anlatmak da bana düşen görevdir.

...........................

"mevzu" bu ise sen dahil çok kişiyi birgün kürt dostu! bir gün kürt karşıtı olarak ispatlayacak verilere sahibim..
kendini komünist sanan chp-ml ve sosyal-şöven-faşistlerin de ulusalcılık-cumhuriyet aşkından faşistlere nasıl baktığını da ispatlarım.

bu ifademi açıklama gereği duydum. sen dahil demekle işe veda arkadaşı da sokuyorum evet bu anlamda doğrudur ama burada ben eksiğim yani bende dahil demeliydim.. kürt halkı konusunda hepimizin yalpaladığı dönemler olmuştur demek istedim.. yada hala "dost" olmayı gerektirecek veriler eksikliği olabileceğini.
ama., veda arkadaşı kürt düşmanı olarak tanımlamadım.  anlatmak istediğim şudur.
 zevkli.org da bahsi geçen mahlas ile şimdi eleştirilen mahlasın aynı şahıs olup-olmadığı noktasında kesin yargı belirtemem. ama (sf)deki che1955 konu ise kürtler konusu dahil m-l dahil her konuda prağmatik olacağını iddia ederim. veda bezirgan diyor doğrudur tüccardır. ama polis-hain vs. gibi iddialar ciddidir rastgele dillendirilmez böyle de ispatlanmaz demek istedim..

Bu bezirganlara karşı!
Sizler hala bu olayları forumlar arası çatışma olarak görerek,TARAFSIZ TUTUMUNUZU sürdürmeye devam edin...

asıl itirazım bu ifadelere idi. ideolojik olarak bir mücadele forumlar arası mücadele tanımlamam ile ilişkin değildir. bu doğaldır
örneğin "sz" kendine bir misyon biçerek forum olarak bu mücadeleyi başlattım! diyor. olabilir. hatta ispat için anti-troçkist tarzını da ispatlamaya çalışıyor.. olabilir. bunda ne kadar samimi ve tutarlı tartışılır.. buna forumlar arası mücadele demiyorum.
sevgili vedanın mücadele iddiasına da demiyorum.. ama veda arkadaş bunu solplatform üzerinden tanımlayamaz demek istiyorum ve tanımladığını da sanmıyorum.. çünkü solplatform'un formatı belllidir. şimdiye kadar, ideolojik olarak ne bir kesimi ne de bir forumu solplatform hedef almamıştır. ama katılımcılarının kendi duruşları vardır işletir buna karışmaz.
demek istediklerim bunlardır.(anlaşılmayan yanlar varsa izah ederim)

forumlar arsı çatışma dediğim bunların dışındadır. ideolojik-karaktersel-kişiler vs. üzerinden teşhir, eleştiri işletilirken işe forum tüzel yapısını katarak yapmaya demek istedim.. ki bunu çok açık da belirttim.

ve asıl vurgum da bu idi. sf bu noktada itham ediliyor ise öncelikle sf'ye katılım(yazı-yönetimsel-vs.) yapan kişiler kendi süreçlerini anlatmalı özeleştirisini vermelidir. yok sf deki kişiler üzerinden yönetim ve forum işletişi üzerinden ise bu ayrıdır. buna da forumlar arası çatışma demem.

bu noktada ayrıca yazacağım dilerim "derdim" daha iyi anlaşılır

Çevrimdışı suat

forumlar arası "çatışma"
« Yanıtla #22 : 12 Eylül 2011, 11:31:17 »
her bir forumun kendi formatı vardır. bu formatı ilkeler-kurallar yada biz kimiz, amaçlarımız vs. gibi başlıklar altında anlatırlar. her bir forum katılımcıları noktasında bir örgüt üyeliği kabulü gibi davranmaz. formatı çerçevesinde yaklaşır. ama bazı forumlar vardır ki., bu noktada daha dar ve net bir çerçeve çizer. hatta bir ideolojik yapı çerçecesi ile nettir.

örneğin..; bu forum m-l çizgisi ile temellenir der. ve m-l çizgisi içinde yer almayanlara kapanır. esnese de bu çerçeve temelinde esner. bazı forumlar kendini komünist olarak tanımlar..; bu anlamda marksist, m-l ve stalin-mao anarşist vs. noktalarında geniş çerçeve çizer. bunun içindeki her kesime eşit yaklaşır. yönetimsel yapısı ne olursa olsun böyle yaklaşır. esnekliği komünist olmayanlar noktasındadır.

yine forumların saydığım ideoloki temeller dışında toplumsal içerikteki bazı olgulara yaklaşımları da vardır. örneğin kürtler konusunda esnek davranır bazı argümanlara izin verir. bir başka forum bu noktada daha katıdır bazı argümanlara izim vermez.

işte bu ideolojik duruş ve toplumsal-yaşamsal olgulara bakış noktaları ile netleşen formatlara forum formatı denir. farklı formatların birbirlerine karşı forum olarak çatışmalı duruşu olmaz(olur ama bu deklere edilir) içindeki katılımcıların duruşları olabilir. bir başka forumdaki bir yazı alınıp eleştirilir ama bu demek değildir ki eleştiri forumadır.

yine bazı forumların formatları ele alınıp eleştirilebilinir. yada onaylanır vs. ama bunu bir forum kendi formatını öne koyup diğer tüm formatları da karşısına alarak açık olarak yaparsa ve yaparken ideolojik duruş-gerekçe dışına çıkıp insan avlamaya dönüşür ise buna forumlar arası çatışma denir.

yapılanların bazıları budur. bir forum kendini katı m-l ile ifade ediyor ama içeriğine m-l olmayanı alabiliyor m-l olup da  kendi "amaçlarına" ters olanları ideolojik sorun yokken dışlayabiliyor.
sz için ıstas budur. sf ve ef yi yada onların hedefe koyduğu kişileri eleştirmiyor veya bazı noktalarda savunuyor isen "düşmansın" .., eleştiriyor isen "dost"sun.., bu duruşlarına da ideolojik bir misyon kılıfı geçirmişler. ama senin m-l olup olmaman hiç önemli değil kıstas belli.
"onlara" göre "devrimci ve doğru" olmanın kıstası belli.. onların hedefe koyduğu forum ve kişilere karşı tavrın.. haliyle ortada tek doğru! ve devrimci! forum sz kalıyor..

ben bu tarzlara forumlar arası çatışma diyorum..,  

Çevrimdışı suat

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #23 : 12 Eylül 2011, 11:48:25 »
Alıntı yapılan: alikorkmaz;385
Suat

Senin kadarnvaktim yok. Yazilan bir cumleye iki sayfa yazi yazamam. Ama, su sanal ortamda iki yili bile bulmayan gecmisinde herseye maydanoz olmayi cok iyi becerdin. Bu acidan tebrike layiksin.

Enternasyonal forumda yine bu konuda butun "sazanlik" yeteneklerini ortaya koyamussun. Konudan tamamen bihaber olmana ragmen, yazdigin onlarca sayfanin bir yerinde hic alakasi olmamasina ragmen bana da dokundurmayi ihmal etmemissin.

Sana acikca bir ogut. Bilmedigin konularda konusma. Benim Solplatform icin yaptigimi bilen biliyor. O yuzden kendini fazlaca yorma. Git ufuruklerini enternasyonal forumdaki cocuklara yuttur. Onlarin Suat abisi olarak kal.

AK

bu konularda en son konuşacak kişi sensin ali.. sana dokundurduğum da yok.. seni yerden yere vuruyorum seni teşhir ediyorum..
solplatformu mahveden sensin.. insanlar tutarsız omurgasız veya sorumsuz diye bunlar hasıraltında kaldı sanıyorsun..

forumu kuranmış ismini verenmiş maddi yükü omuzlayanmış kimse destek olmamış.. bunların tümü doğru bile olsa bunlar solplatforma yaptıklarını atlamamızı gerektirmez.  ki tümü de doğru değil.

utanmadan yalan söylüyorsun.. maddi konuda senin katkın en yüksek olabilir(bilmiyorum) ama uzun süredir maddi konuda yönetimlerin para topladığını biliyorum..  yurtdışında olman nedeni ile anahtar sende idi ve bu avantajı hep kullandın.. kafan bozulduğunda..!! forumu kapatacağım tehtidini eden sensin.. forumu teknik olarak işletenlerin ifadeleri solplatformun çalınan içeriğinde duruyor. burada yok diye rahat üfürme  ve son yönetim senin bu duruşundan dolayı dağıldı ama açıklayan yok bu daha kötü bir duruştur.
ve forum ortada kaldığında yaver ile görüşen sensin ben değil. en son veda ve 2 arkadaşa bırakan da sensin.. buna eski son yönetim karar versin yara katılımcılar karar versin demedin.. ben karışmam forumu alın üzerimden dedin ama ne şifre verdin ne bir şey.. bende yok dedin çıktın.

bunları bizzat yaşayan biri de benim benim solplatformdan özgürlük hareketini savunmamdan dolayı kovulmamı isterken yönetimi forum sahibi olarak tehdit ettin bunlarda çalınan içerikte duruyor.

sen ne anlatıyorsun ali.. burada en son konuşacak kişi sensin.. bana ne dediğin umrumda değil.

Benim Solplatform icin yaptigimi bilen biliyor
zaten mesele!! de burada.. bilen biliyor ama bilenler ya omurgasız ya sorumsuz susuyor.. solplatformun çalınan içeriğinde duran tartışmalara rağmen susuyor sende bundan faydalanıp konuşuyorsun..
sen.., solplatformun dibini oydun dinamiti yerleştirdin ve bunu daima tehdit olarak kullandın sonunda başkalarına patlattırdın.
seni bunun dışında hiç itham etmedim.. asıl eleştirdiklerim çekip giden eski yönetimdi. üzerlerinde olan emanete sahip çıkmadan ortada bırakıp sorumsuzca çekip gittiler.. sorsan hepsinin gerekçesinin içinde sen varsın. ama anlatmazlar oysa yazılı duruyor.

şimdi de gelmiş hala forum yaratanı gibi höykürüyorsun.. sen hiç bir şeysin ali.. sadece vızıldarsın.. [/SIZE]

Çevrimdışı Sedov

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #24 : 12 Eylül 2011, 14:37:23 »
Alıntı yapılan: suat;386
Suat arkadaş Veda arkadaş benim tam olarak anlatmak istediğim budur diye bir cevap yazıyor ama, daha önce tam olarak ne anlatmak istedi ondan da haberimiz yok(sedov)

''sayın sedov sizin haberiniz olmayabilir ama anlatılanlar forumlarda asılıdır. burada söylediklerim onların özetidir. bu özetten de ne anlatılmak istendiğini anlamanız olanaklıdır. yok hala anlamadınız yada sormanız gereken yerler varsa bana sorarsınız, açıklamak ve anlatmak da bana düşen görevdir.'' Suat

Asıl sorun şu suat arkadaş, tartışmaya hakim olabilmem için tüm forumları dolaşmammı gerekiyor. Haklısın özet olarak birşeyler anlamak pekala mümkün, ancak bu sadece birşeyler ile sınırlı kalıyor. Anlamadığım noktada da zaten size ve yazısını anlamadığım diğer arkadaşlara çağrıda bulundum.

Unutmadan söylemek istiyorum. Sırf bu tartışma üzerinden dönen paylaşımlar bize ne katacak merak ediyorum. Çok ilginç, daha önce tek bir paylaşımı olmayan arkadaşlar, bu tartışmanın en merkezinden tartışmaya girebiliyorlar. Çoğu zaman kimden ve neden bahsettiğini anlasam tamam diyebilirim, ancak diğer forumları takip etmediğim sürece (ki ben bunu yapmak istemiyorum, sınırlı olan zamanımı solplatform için kullanmak istiyorum.) anlamayacağım bir tartışmanın( en çok izlenen başlıklarda birinci sırada) üzerinden paylaşım ve dayanışmayı örmem nasıl olacak asıl merakım budur.

Çevrimdışı suat

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #25 : 12 Eylül 2011, 19:00:46 »

Unutmadan söylemek istiyorum. Sırf bu tartışma üzerinden dönen paylaşımlar bize ne katacak merak ediyorum. Çok ilginç, daha önce tek bir paylaşımı olmayan arkadaşlar, bu tartışmanın en merkezinden tartışmaya girebiliyorlar.
sayın sedov..
işte asıl dikkat etmeniz ve de anlamanız gereken şeyler bunlardır.. zaten bunlar bir "anlaşılsa" ve tavır alınsa.., anlamsız-gereksiz ve karmaşık tartışmalar yürütülmeyecek..

Asıl sorun şu suat arkadaş, tartışmaya hakim olabilmem için tüm forumları dolaşmammı gerekiyor.Haklısın özet olarak birşeyler anlamak pekala mümkün, ancak bu sadece birşeyler ile sınırlı kalıyor
duruma göre evet.., duruma göre hayır diyeceğim.. tartışmaya müdahil olacaksanız dolaşmanız gerekir.. yok müdahil olmayacak iseniz.., olan üzerinden yorum yapacaksanız gerek yok ama buda.., dediğiniz gibi müdahilliğinizi sınırlar.
ve..,
. Anlamadığım noktada da zaten size ve yazısını anlamadığım diğer arkadaşlara çağrıda bulundum. benim açımdan sormanızın mahsuru yok sorun açıklama yaparım(sanırım bunu da belirtmiştim)..

magazinsel-dedikonu ve hakaret-itham içeren her tartışma her forumda top 10 listesinin başlarındadır.. bundan rahatsız olmamak da bir genel karakterin izdüşümüdür.

birisi.., foruma katkıyı bırak forumun gidişatı ile ilgilenmiyor ama konu bu "tarz" oldumu anında dalıyor.. üstelik banlı olduğu alana bile başka mahlasla dalıyor..
ve.., anlatıyor.. anlattıklarını mı? çözümleyeceksiniz yoksa bu "dalış" mantığını mı? anlattıklarını es geçseniz durmaz devam eder.. kaşır yada kendini aklar bırakır.. "dalış"ını ele alsanız sana ne sana mı soracağım der..

bu tartışmaların bir sınırı-çerçevesi ve "sonu" olmalı ve yola paylaşımlarla devam edilmeli desen bu sefer da seni olumsuz tanımlarlar.. karşı taraf ilan ederler..
anlayacağınız sonsuz bir sarmal..

bence.., yönetimler buna müdahale etmelidir. söylenenler söylendi ise konuyu kapatmalı yada denetlemeli katılımcıları uyarmalıdır.. bu benim şahsi düşüncemdir..

dediğim gibi soracağınız soru varsa şahsıma sorabilirsiniz yanıtlarım..

Çevrimdışı Vurgun

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #26 : 12 Eylül 2011, 22:34:53 »
Güvenden bahsediliyor ,devrimci ahlàk ilke hatirlatiliyor siddetle ,
 satmalardan satiliga cikarilmalardan "hack"lemelardan  pornoya yönlendirmelerden.Kavgalar kiyametler nedenleri amalari nicinleri tartisiliyor toz duman ortalik velhasil.
Ve yapanin kimligine bakilmiyor oysaki cevap ortadadir kimlik aciga cikmistir artik karanlik kuyularda bile saklanmaya kalksa kuyu dillenir eleverir.
Hatirlayanlar bilir birgün bir yürüyüste arada kaynayip gidenin polis oldugu aciga cikinca devrimcilerin linc etmesini.Arada kaynayip giden kisi "ülkücüler benim kardesimdir " diyendir.Bu ilginizi cekti mi bilmem .Mesele budur iste. Ülkücüye sen niye devrimcilere saldiriyorsun diyebilirmisiniz ?Hadi diyelim dediniz onlardan gelecek cevap net ve aciktir isi budur onun biri düzene karsi olan digeri düzene yalakalik yapandir.Uzlasmaz iki sinifin iki ayri dünya görüsüne sahip bilincli kesimlerden olan yani biri isci sinifinin biricik savunucu digeri düzenin yalakasi.
Arada kaynayan kisinin kimligi size acikliyor neden ve ne icin yaptigini.Bunun amasi yoktur bu böyle biline.Devrimcilere küfrettigi icin hackaladikdiyenler  itlerin forumuna üye oldugunda ordaki edilen küfürlere karsi ne yapti neler dedi bunu düsünen varmidir yada ?Neler dedigi Facebooklarda(http://www.facebook.com/profile.php?id=100002830393769&sk=info) devrimci sitelerde dolaniyor. bilmeyenler bilmemezlikten gelenler kulaklarini tikayanlara sormak lazim bir ülkücüyle karsi karsi geldiklerin de hele ki sanalda agizlarinda kocaman bir tükürük olusmaz mi kendiliginden gelen? Devrimci sehitlere küfredilirken sanallarda kürt mücadelesinin önderine "köpek" derken sehitlerine teröristler derken , inadina halen bu sitenin basina gelenlerin nedenlerini bulmaya calismak ...,
Bosa kürek cekmeyiniz tablonun tamamina bakiniz ,bizler tabloda bizlerle ilgili olana bakiyoruz oysaki tablonun tamamina baktigimizda durum ortadadir.

Simdilerde ise bir bir gayret kürt özgürlük mücadelesinin savunucusu olmus oysaki icteki bozkurtlugu gizli ara ara disavuran , ara ara kürt kuyrukculugu yapiyorsunuz diyen ara ara kürt kadinin ezilmisligini hor görüp törelerin olmadigi yerlerdeki kadinlarla bir tutan adam ve yanindaki koyu kürt savunuculari?Yakismayan bir resim.Cikar mi aradaki bag? Ne icin ne ugruna ?Bazi bazi sitelere fasistler saldirir cökertirler ama asla porno gibi cok daha adicesini uygulamazlar ben rastlamadim rastlayan varmi bilmem cok ucuz ve adice islerdir bunlar.Hani sorgudaki kadina tecavüz eden sorgucularin isidir bu isler .Kadinlarin meta gibi alinip satildigi kullanildigi ezilenin ezileni kadinlarin  düzendeki yerini ancak düzenlesmis adamlar secer.Ayaklarinin altidir bu yer paspas niyetinedir.Bir erkege küfredilirken analarindan baslanir bacilarindan baslanir organlari dile gelir organlariyla acz icinde kivranarak üste cikmaya calisirlar zavallilar ve  bunu yapan ilkeden ahlakdan bahseder  cürümüs kisilige makyaj yapilir pudralanilir suratlari.Simdilerde aklama operasyonlarina girilmis nedenleri sebebleri amalari bulunmaya calisiyor ama nafiledir.Eylemlerde yürüyüslerde  en korkagi dahi Sanalda  cengaver kesilir asar keser   kafaya sıkılır bilirsiniz. Cünkü karsindaki ona ulasamaz yumruguda tükürügüde ekranin engeline carpar:).Böyle iken kim hangi gücle sehitlerimize küfrettirir  bunun aciklamasi varmidir devrimci lügatta?
Ve acikdan bir mail adresini kim verir ülkücülerin sitesinde nedir cikari hangi ucuz pespaye cikar onu bu davranisa iter'
Devlet sirrimidir ki ortaya cikaracagi gizli operasyon mudurki  karargaha bildirecegi yada tersinin yaptirilacagi  devrimci kaninin akitilacagi bir pusumudur aciga cikartilan nedir sebebi ?
Belki o zaman fasistti  simdi devrimci olmus derseniz 7 yasindaki cocuk mantigi dahi inanmaz  bu kisa zamanda nasil ögrenir insan bu kadar devrimci ye dairi teoriye dairi.Zaman yetmez ki yoksa göktanrisimi yardim etmistir  kisiye ?Gecin bulari anam babam gecin.
Devrimcilerin hayatlarini bilirsiniz , biliriz. Onlar ki dört duvar arasinda dahi cikarlari sadece sinifin cikaridir ah demeden aman demeden ölüme gidenlerdir .19 Aralik operasyonlarinin basladigi o gecede cezaevlerinden birinde de  iceriye gaz bombalari yagar atesacarlar devrimcilerin üzerine  iclerinden birinin kafatasi parcalanmistir beyni akmaya baslamistir disari dogru yoldaslari maltada bagirir cagirir sloganlar....
 Disardakiler,  barikatlarin önünden cikin ve eylemi birakip teslim olun  hastaneye yollayalim arkadasinizi derler bu ragmen teslim olunmaz ölürler ama teslim olmazlar .Hikaye mi anlattim dersiniz?Gercegin ta kendisidir bu yasananlar Siariniz bunlar olsun.Ucuz devrimcilik dersleri vermeye calisanlar  degil .
Serhildan jiyane
HER YER TAKSIM HER YER DIRENIS

Çevrimdışı alikorkmaz

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #27 : 12 Eylül 2011, 23:01:26 »
Suat

Komik duruma dusurme kendini...Bilmedigin konularda hala ahkam kesiyor, abukluyorsun. Gercekler suratina saklayinca agiznda salyalarla saldirmaya basliyorsun.

Sana hicbir sey ispatlamak gibi bir sorunum yok, zorunlulugum da yok. Ortalikta ona buna yanasan da, yalpalayan da , saldiran da sensin. Tutarsizsin, hastasin...

Bak sana daha once de soyledim. Cik o ininden arada bir disariya temiz hava al, yuru, acil.

Yoksa sana ben bile recete yazamam. bilmis ol.

AK

Çevrimiçi veda

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #28 : 12 Eylül 2011, 23:10:39 »
Değerli Arkadaşlar
Sanal Bezirganlar başlıklı konuda Sanal Çöplükte yaşananlar yeterince,hem Sanal Çöplüğün işleyiş temelinde,hemde Sanal Çöplüğün başındaki kişilerin ideolojik konumları temelinde anlatıldı.
Burada sadece 1955 değil,Marksizm Düşmanı Borga,Sınıf Kaçkını ve Elveda Proletaryacı Hasan Karataş ve diğerleri de TEŞHİR edildi.
Tüm bu teşhirler,belli bir ideolojik temele oturtuldu.
1955 benim için,FAŞİST bile olamaz.
Faşistin bile bir DURUŞU vardır.
Oysa 1955 in ne omurgası vardır,ne de onu tanımlayan bir kişiliği ve karekteri!
80 öncesi İGD li,sonra ÜLKÜCÜ,sonra "komünist",bugünlerde "Blanquist",yarın ne olacağı şimdiden belli değil.
O yarın kimlere yaslanacağına bağlı.
Lümpen,küfürbaz,tüccar zihniyetli,Burjuva Kültürün kişi üzerindeki tüm olumsuz etkilerini görebileceğiniz  BEZİRGAN!
Bundan böyle kişisel ele alışlara bu başlıkta prim verilmeyecektir.
Dün olduğu gibi,bugünde bu başlıkta,Sanal Çöplük ve onun müdavimlerinin TEŞHİRİNE devam edilecektir.
Ama bu şekilde değil.
Bu forumu yeniden açma nedenimiz,1955 i Sanalda LİNÇ ETMEK değildir.
Bunu yaparsak,ona değerinin(olmayan değer) çok üstünde önem vermiş oluruz.
Bizim hedefimiz kişiler değil,o kişileri yaratan,onların var olmasını sağlayan koşullardır.
Sedov arkadaşa hak veriyor ve kendisine teşekkür ediyorum.
Bizler için çok değerli olan ve bir o kadarda sınırlı olan zamanımızı bu zamanın binde birine bile değmeyen BEZİRGANLAR için boşa harcamayız.
Yapacak çok daha önemli işlerimiz var.
Arkadaşlardan ricam,konu dahilinde yazmaları,konu dışına çıkarak,konuyu farklı mecralara çekmemeleri.

veda
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2011, 23:14:50 Gönderen: veda »

Çevrimdışı suat

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #29 : 12 Eylül 2011, 23:23:35 »
.Hikaye mi anlattim dersiniz?Gercegin ta kendisidir bu yasananlar Siariniz bunlar olsun.Ucuz devrimcilik dersleri vermeye calisanlar degil . (vurgun) demiş.. bunları.., breh greh breh... hadi bakalım cesaretiniz varsa itiraz edin.. çıtınız çıksın da sizi anında karşı devrimci ilan ediversin..
evet vurgun.. yaşananlar hikaye değil ama sen hikaye anlatıyorsun.. hani bazı film!ler olur.. "şu romandan" uyarlama diye.. seninki de aynen böyle olmuş..

işte ben bu yönelimlere bu tavırlara ve bu hamaset dolu laflara itiraz ediyorum.. aynı hamaseti gidin.., eleştirdiğiniz sitede ve kişilerde bolca bulacaksınız.. ne anlamı var.. olay nedir eleştirilen nedir konuşulanlar ne..

vurgun.. ajitasyon çekmeden önce gidip iyice yıkanacaksın hatta duble kese yaptırman gerekir ki anca temizlenesin..

bu hamasi sözleri söylemesen sana bu temelde tek lafım olmazdı.. bahsedilen kişilikler uzun zamandır aynı hiç değişmedi.. benim bildiğim zamanı bile baz alsam hiç değişmedi.. her zaman müşteriye göre "hava" çalarlardı.. ve bu işler olagelirken susanları da biliyorum.. hak-hukuk-adalet-vicdan-ahlak öğüten değirmene su taşıyanları da..
ve benim derdim olacak ise bunlarla olur.. teşhisi koyduklarımla değil.

bırakın artık bu "hava"ları.. bence bırakın bu forum daha başlamadan bozulacak.. yönetim bu tarzlara artık müdahale etsin..

ve tekrar ediyorum.. bir kişiye hatta foruma polis demek ciddi delil ister.. bu şekilde konuşanlardan polisten fazla ürkerim.. korkarım.. çünkü kafasına uymayan herkese aynısını diyecektir..
bir polis deniliyor bir ideolojik duruş adına marksizm düşmanı bir bilmem ne.. polis ise artık işin ideolojik yanı olmaz ki..
bunlar tutarsızlıktır..

bu "çevre" sol adına tüccarlık yapıyor ve her türlü tezgahtarlık numaraları ile yapıyor.. burayı önemseyin burayı teşhir edin buraya tavır alın ama tutarlı alın.. polis diyorsanız gerisi sizi bağlar mı? ilişkili olan herkese aynı tavrı alın.. kendi geçmiş ilişkilerinizi de sorgulayın hesap verin..

vurgun sen orda değilmiydin.. ve polis diyenler de değilmiydi.. emin çölaşan gibi bu belgeleri sizlere minik kuşlar yeni mi? aktardılar..  

bence yok birbirinizden farkınız hepiniz osmanlı bankası.. şubeler farklı o kadar.

tutarlı ahlaklı adaletli yaklaşanlara sesleniyorum.. bu ortalıkta toz duman çıkartan karakterlerden uzak durun.. hangi forumda olursanız olun.. tavır alarak itiraz edin.. bu garabet işlere tavır alın.. hiç bir şey yapamıyorsanız
doğruyu içermeyen her şeye müdahil olun.. olması gerektiği şekli sunun..

yoksa.. sol adına var olan forumlar magazinsel çöplüğe dönecek.. dinmüş olanlar zaten var daha fazlası eklenmesin bari..

artık bu konuda tek bir kelime bile yazmayacağım.. midem kaldırmıyor..

eklenmiş not..;
bu forum içeriği çalınmış meşru solplatform'dur burayı eski haline getirecek işler-eylemlikler yapın.. "el konulmuş" olan sahtesine katılım yapan varsa onlara seslenin.. becerebilecekseniz içerikleri buraya taşıyın..  bunu yaparak zaten doğru tavrı almış olacaksınız..

ötesi amaç dışı kendini yaşatmak olacaktır..

birileri sf adına biz bu işleri yapmayı onayladık arkasındayız diyerek bir forumu kirletiyor.. oranın katılımcıları trane bakıyor ise bırakın içeriğindeki karakter ve kalite ile kalsın..  

birileri o alan gibi tarz tutturmuş oradan dökülecekleri avlama peşinde.. yeter yahu hepsi aynı.. yazık bu forumlara..
eskiden örgütler arası rekabet vardı ama bir örgüt tasfiyeye uğruyorsa herkesi ilgilendirirdi korumak için çabalardı.. kızıldere böyle bir amaç için yapılmış yada bu amaca adanmış bir eylemdi.. 68 ruhuna dönün.. 80 sonrasıoluşan karakteri terk edin..
varsa eksiklerimiz beraber temizlenelim beraber ayağa kalkalım.. basın tekmeyi tarzını bırakın..
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2011, 23:32:31 Gönderen: suat »