Gönderen Konu: Sanal Bezirganlar  (Okunma sayısı 127857 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı feda destanı

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #30 : 13 Eylül 2011, 01:23:03 »
solplatform sitesi bir saldırıya ugramıs ve dayanısma gösterenler göstermis. benim aklımda kalan nokta sudur, madem sanal bezirganları teshir ediyoruz zamanında oradaki cürümenin temel direklerinden olan kisilerin buralarda barınmasına neden izin veriliyor. veda hatırlarsın, zamanında ihbarcı ilan ettigin vurgunla bugun aynı sıtedesın. tutarlı bır yol ızlemek ıstıyorsan sıtende kırlı kısılıklere yer vermemelısın. bu benım sana dostane bır onerımdır. vurgun’un dahıl oldugu kırlı oyunları tekrar tekrar buraya yazmama gerek yok. Sz’de kırlı ılıskılerı ortaya cıkarıldı, yatırılan para mıktarına gore “rutbe” kazanılıyormus meger rengın olsun yada olmasın. vurgun da bunun bır sonucuydu. tetıkcılık yapan vurgun, devrımcı degerlerı ayaklar altına serıp bol bol ajıtasyon cekıp kırlı bır savas yuruten vurguna nedense mudahale edılmıyor ona tepkı gosteren devrımcıler teker teker banlanıyordu. bellı oldu vurgunun neden ust duzey korumaya sahıp oldugu. vurgunla tartısanlar en ufak bır gerekceyle suresız banlanırken vurgun gostermelık olarak banlanıyor sonrası pasa pasa donuyordu tekrar sıteye. vurgun ve cetesının o forumda devrımcı bır ondere ettıgı hakaretler halen mevcuttur.
eger sanal bezırganlar konusunda samımılık tasınılıyorsa,gercekten bu kısıler teker teker teshır edılecekse che1955 ve su ankı tayfasına takılı kalmayın. saplantı halıne getırmıssınız che1955’i. bugunku tayfasını ele alıyor ve ona gore teshır polıtıkası guduyosunuz. halbukı gecmıste en renklı tayfalardan bırı vurgun ve onun gıbılerdı. o yuzden acıkcası bana pek samımı gelmemeye basladı  bu konu artık. burada kısıyı hedef gosterdıgım yok ama veda sen che1955ı fena halde saplantı halıne getırmıssın. gozun 55ten baskasını gormuyor. amacımız, sanal bezırganlar ıse bunda borga,che gıbılerıne takılı kalmayıp vurgun gıbılerın dustugu durumları da ortaya dokmek gerekır.

Çevrimiçi veda

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #31 : 13 Eylül 2011, 01:50:52 »
Sn Feda Destanı
Benim kimseyi saplantı haline getirdiğim yok.
Bu konuda yazdığım son mesajı iyicene bir oku istersen!
Bugüne değin bu başlıkta,sadece 1955 değil,tüm Marksizm Düşmanları,Sınıf Kaçkınları TEŞHİR EDİLDİ!
Yazdığım yazıda da belirttiğim gibi olay 1955 in LİNÇ EDİLMESİ değildir.
Sanal Çöplükte,bir siyasal oluşumun önderine çözülmüş diyenlere nasıl karşı çıktığımı,bu sava tepki gösteren CEPHELİ arkadaşları desteklediğimi o olayı yaşayan her kes bilir.
Baştanda söyledim.
Benim derdim kişilerle değil.
Benim derdim,o kişileri ön plana çıkaran koşullarla!
Çünkü o kişileri ortaya çıkaran o koşullardır.
Bir zamanlar hepimiz o çöplüğün içersindeydik.
Kimilerimiz bu çöplüğün farkına erken,kimilerimiz ise geç varmış olabiliriz.
Burada önemli olan buranın bir ÇÖPLÜK olduğunun farkına vararak orayı terketmektir.
Burada biribirimize düşerek,birilerini sevindirerek,onları bugün içine düştükleri bataktan kurtarmaya çalışmayalım.

veda
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET

Çevrimdışı Vurgun

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #32 : 13 Eylül 2011, 12:01:32 »
Alıntı yapılan: suat;399
.Hikaye mi anlattim dersiniz?Gercegin ta kendisidir bu yasananlar Siariniz bunlar olsun.Ucuz devrimcilik dersleri vermeye calisanlar degil . (vurgun) demiş.. bunları.., breh greh breh... hadi bakalım cesaretiniz varsa itiraz edin.. çıtınız çıksın da sizi anında karşı devrimci ilan ediversin..
evet vurgun.. yaşananlar hikaye değil ama sen hikaye anlatıyorsun.. hani bazı film!ler olur.. "şu romandan" uyarlama diye.. seninki de aynen böyle olmuş..

işte ben bu yönelimlere bu tavırlara ve bu hamaset dolu laflara itiraz ediyorum.. aynı hamaseti gidin.., eleştirdiğiniz sitede ve kişilerde bolca bulacaksınız.. ne anlamı var.. olay nedir eleştirilen nedir konuşulanlar ne..

vurgun.. ajitasyon çekmeden önce gidip iyice yıkanacaksın hatta duble kese yaptırman gerekir ki anca temizlenesin..

bu hamasi sözleri söylemesen sana bu temelde tek lafım olmazdı.. bahsedilen kişilikler uzun zamandır aynı hiç değişmedi.. benim bildiğim zamanı bile baz alsam hiç değişmedi.. her zaman müşteriye göre "hava" çalarlardı.. ve bu işler olagelirken susanları da biliyorum.. hak-hukuk-adalet-vicdan-ahlak öğüten değirmene su taşıyanları da..
ve benim derdim olacak ise bunlarla olur.. teşhisi koyduklarımla değil.

bırakın artık bu "hava"ları.. bence bırakın bu forum daha başlamadan bozulacak.. yönetim bu tarzlara artık müdahale etsin..

ve tekrar ediyorum.. bir kişiye hatta foruma polis demek ciddi delil ister.. bu şekilde konuşanlardan polisten fazla ürkerim.. korkarım.. çünkü kafasına uymayan herkese aynısını diyecektir..
bir polis deniliyor bir ideolojik duruş adına marksizm düşmanı bir bilmem ne.. polis ise artık işin ideolojik yanı olmaz ki..
bunlar tutarsızlıktır..

bu "çevre" sol adına tüccarlık yapıyor ve her türlü tezgahtarlık numaraları ile yapıyor.. burayı önemseyin burayı teşhir edin buraya tavır alın ama tutarlı alın.. polis diyorsanız gerisi sizi bağlar mı? ilişkili olan herkese aynı tavrı alın.. kendi geçmiş ilişkilerinizi de sorgulayın hesap verin..

vurgun sen orda değilmiydin.. ve polis diyenler de değilmiydi.. emin çölaşan gibi bu belgeleri sizlere minik kuşlar yeni mi? aktardılar..  

bence yok birbirinizden farkınız hepiniz osmanlı bankası.. şubeler farklı o kadar.

tutarlı ahlaklı adaletli yaklaşanlara sesleniyorum.. bu ortalıkta toz duman çıkartan karakterlerden uzak durun.. hangi forumda olursanız olun.. tavır alarak itiraz edin.. bu garabet işlere tavır alın.. hiç bir şey yapamıyorsanız
doğruyu içermeyen her şeye müdahil olun.. olması gerektiği şekli sunun..

yoksa.. sol adına var olan forumlar magazinsel çöplüğe dönecek.. dinmüş olanlar zaten var daha fazlası eklenmesin bari..

artık bu konuda tek bir kelime bile yazmayacağım.. midem kaldırmıyor..

eklenmiş not..;
bu forum içeriği çalınmış meşru solplatform'dur burayı eski haline getirecek işler-eylemlikler yapın.. "el konulmuş" olan sahtesine katılım yapan varsa onlara seslenin.. becerebilecekseniz içerikleri buraya taşıyın..  bunu yaparak zaten doğru tavrı almış olacaksınız..

ötesi amaç dışı kendini yaşatmak olacaktır..

birileri sf adına biz bu işleri yapmayı onayladık arkasındayız diyerek bir forumu kirletiyor.. oranın katılımcıları trane bakıyor ise bırakın içeriğindeki karakter ve kalite ile kalsın..  

birileri o alan gibi tarz tutturmuş oradan dökülecekleri avlama peşinde.. yeter yahu hepsi aynı.. yazık bu forumlara..
eskiden örgütler arası rekabet vardı ama bir örgüt tasfiyeye uğruyorsa herkesi ilgilendirirdi korumak için çabalardı.. kızıldere böyle bir amaç için yapılmış yada bu amaca adanmış bir eylemdi.. 68 ruhuna dönün.. 80 sonrasıoluşan karakteri terk edin..
varsa eksiklerimiz beraber temizlenelim beraber ayağa kalkalım.. basın tekmeyi tarzını bırakın..

bilip bilmeden karninizdan konusmayiniz, sizin bildiklerinizi vakti zamaninda ögrenemedik biz, yoksa bilen bilir kimseye ikiyüzlülük yaparak yag cekmek bizim kumasimizda yoktur.Üstelik akitacak kirimiz de yoktur sizi tanimam etmem o sebeble ileri geri de konusmak isteme sizde beni tanimazsiniz ve hakkimda da bilip bilmeden hüküm vermemezsiniz arti gördügüm kadari ile
bu forumu tozu dumana katmaktan bahsediyorsunuzda bakiniz bakalim hangi konulara katiliminiz var ve sirf bu baslikta kactane mesajiniz var.
Ve ayni sekilde benim kac mesajim var, kimin cani dedikodu pesinde oldugu ortadadir.
Serhildan jiyane
HER YER TAKSIM HER YER DIRENIS

Çevrimdışı Vurgun

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #33 : 13 Eylül 2011, 12:24:28 »
Alıntı yapılan: feda destanı;407
solplatform sitesi bir saldırıya ugramıs ve dayanısma gösterenler göstermis. benim aklımda kalan nokta sudur, madem sanal bezirganları teshir ediyoruz zamanında oradaki cürümenin temel direklerinden olan kisilerin buralarda barınmasına neden izin veriliyor. veda hatırlarsın, zamanında ihbarcı ilan ettigin vurgunla bugun aynı sıtedesın. tutarlı bır yol ızlemek ıstıyorsan sıtende kırlı kısılıklere yer vermemelısın. bu benım sana dostane bır onerımdır. vurgun’un dahıl oldugu kırlı oyunları tekrar tekrar buraya yazmama gerek yok. Sz’de kırlı ılıskılerı ortaya cıkarıldı, yatırılan para mıktarına gore “rutbe” kazanılıyormus meger rengın olsun yada olmasın. vurgun da bunun bır sonucuydu. tetıkcılık yapan vurgun, devrımcı degerlerı ayaklar altına serıp bol bol ajıtasyon cekıp kırlı bır savas yuruten vurguna nedense mudahale edılmıyor ona tepkı gosteren devrımcıler teker teker banlanıyordu. bellı oldu vurgunun neden ust duzey korumaya sahıp oldugu. vurgunla tartısanlar en ufak bır gerekceyle suresız banlanırken vurgun gostermelık olarak banlanıyor sonrası pasa pasa donuyordu tekrar sıteye. vurgun ve cetesının o forumda devrımcı bır ondere ettıgı hakaretler halen mevcuttur.
eger sanal bezırganlar konusunda samımılık tasınılıyorsa,gercekten bu kısıler teker teker teshır edılecekse che1955 ve su ankı tayfasına takılı kalmayın. saplantı halıne getırmıssınız che1955’i. bugunku tayfasını ele alıyor ve ona gore teshır polıtıkası guduyosunuz. halbukı gecmıste en renklı tayfalardan bırı vurgun ve onun gıbılerdı. o yuzden acıkcası bana pek samımı gelmemeye basladı  bu konu artık. burada kısıyı hedef gosterdıgım yok ama veda sen che1955ı fena halde saplantı halıne getırmıssın. gozun 55ten baskasını gormuyor. amacımız, sanal bezırganlar ıse bunda borga,che gıbılerıne takılı kalmayıp vurgun gıbılerın dustugu durumları da ortaya dokmek gerekır.

cete olan sensin sanirim ki ne zaman ben bu konuda yorum yazdim üye olmussun ve gercektenden hayret edilecek seydir ki direk bu konuya gelinmis ve direk bana saldirilmis kim gönderdi bilmem seni (bilirim de bilmememezlige yatarim)amacin nedir biliyorum ama öyle  kolay degildir minderinize cekmek.
Para veriliyormus vs vs,  siz dayanisma nedir bilmezmisiniz?Destek ,yardim etmeden nasibinizi almadiniz mi hic?
Verilen para Ytl acisindan yüksek meblag gibi görünsede yurtdisindakiler icin ülkenin parasina cevrilip oranin ekonomisi ve aylik kazanc göz önüne alindiginda da sizlerin  gözlerinizi koca koca ayirtacak meblag degildir.Abartmayi cok seviyorsunuz sanirim.Senelik server miktari denilen gibi fazlamidir degilmidir orasini da bilmem yaptigim tek sey senelik servere katkiydi.
Parayi veren düdügü caliyormus öyle olsaydi eger o forumu ben alip yönetirdim ne güzel degilmi camur at izi kalsinlar.

burada kısıyı hedef gosterdıgım yok diyeceksin ama diye devam edeceksin ve kalkip göstermelik banlaniyordu`dan tetikcilikten dem vurarak düsük olmakla suclayarak beni isaret edeceksin.Bizler isci sinifina ihanet edip sonrasi savunusuna gecmedik bu sebeble düstügümüz durum gibi söz konusu degildir.Tek sucumuz sanalda yazilmamasi gerekini yazmis olmak ve msn tartismalarini foruma yansitmamakti.Disardan sizlere davulun sesi hos geleiyor ve kimseden lafimizi sözümüzü sakinmayiz ici disi baska olanlardan hic degiliz bu sebeblede anlimiz aktir.
Sizin gibi ahkam kesip gürleyenleri cok gördüm fos ciktilar.Istediginizi elde edemezsiniz burdan size ekmek cikmayacak.Ha burda bulunmam cok rahatsizlik veriyorsa da istenmeyen yerden ceker gideriz cok da önelmli degildir.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2011, 14:14:38 Gönderen: Vurgun »
Serhildan jiyane
HER YER TAKSIM HER YER DIRENIS

Çevrimdışı feda destanı

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #34 : 13 Eylül 2011, 14:28:51 »
komıksın vurgun.  ıstenmedıgı yerde gıtmeyı bılırmıs bana ne ıster gıt ıster gıtme ben senın yuzunu teshır edıyorum her zaman kı gıbı demagojı yapıyosun yıne. sf’de goruyorduk bu usta demagoglugunu sehıtler lıstesını asıp senle kısısel munakasaya gırenlerı partızan sehıtlerıne saygısızlık yaptılar dıye kumpas kurdugun gunlerı unutmadık.
sen bu konuya mesaj yazdın dıye uye olmadım foruma herzamankı gıbı dunyanın kendı cevrende dondugunu sanıyorsun. veda oncekı mahlasımı bılır, aynıydı Feda Destanı, , solplatform sıtesı gasp edılmeden oncekı bu konuda yazdıklarım bellıdır. O yuzden nıyet sorgulamaya baslamadan once kendı nıyetını sorgula cunku kımlerın samımı oldugu gercekten bellı oluyor. senın sfde krallıgın surerken sf'de sarfettıgın sozler bellıydı. yapılan teshır calısmalarına dedıkodu forumları dıyen sendın, bız degıldık. ne oldu da ruzgar senı buralara attı hı..dedıkodu forumlarına gelır oldun.
bız dayanısma nedır bılmıyormusuz ,nasıp almamısız falan da falan. vurgun her zamankı vurgun, herzamankı gıbı demagojı yapıyor. bız dayanısmayı devrımcılerle kurarız, ne idugu belırsız bır sıtede sanal bır ortamda bugun A’ızmcı olup yarında B’izmci öbürsügün C’izmci olanlarla organık hıcbır ılıksımız olamaz. o forumda haksızlıklar yapılırken, ınsanlar teker teker banlanırken, kendı ısteklerıyle gıderken hıc de coplukten yakınmıyordun valla cunku orası senın ortamındı. ruzgar senden yana esıyordu ne zaman ters yonden esmeye basladı o zaman foyan ortaya cıktı. kımın fos cıktıgı ortada vurgun fos cıkan varsa o da sensın, tetıkcılıgın sonu her zaman boyledır kullanılır ve atılırlar. senın de sonun oyle oldu. gostermelık bır tepkıyle sf’den ayrılman senın gunahlarından temızlendıgın anlamına gelmez. o forum onceden de pıslık doluydu, onceden de yozlasma vardı. buna ayak uyduramayanlar ya banlandılar ya da kendı ısteklerıyle gıttıler. senın gıbı son ana kadar durup miadını doldurmadılar.

veda ınsanlar degısmez. eger sanaldakı yozlasmadan bahsedıyorsak, sanalın yozlastırdıgı ınsanların burada barınmasına ızın verıyorsak bızler de bunun bırer parcası oluruz.
vurgun,antares,babil gıbılerı teshır edılmelıdır. hepımız o coplugun ıcındeydık ama hıcbırımız devrımcı onderlere karsı saygısızlık yapacak kadar duskunlesmedık. hıcbırımız karıyerızm pesınde kosacak kadar dusmedık. Bu noktada hesaplar yaparak lısteler olusturup ınsanları teker teker gondermedık sıteden. bız o sıtede duruyorduk kendımıze has bır durusumuz vardı,bu durusu korumayı bıldık ve onurluca cekıp gıtmesını de bıldık.  omurgasız olmadık kımılerı gıbı, yonetım yardakcısı hele hıc ama hıc olmadık. padısahım cok yasa demedık. yalaka olmadık.  koseye sıkıstıgımızda nerdesın yonetım feryatlarıyla ortalıgı ınletmedık. Insanları hedef gostermedık.

ben bu konuda radıkal dusunuyorum.  sana gore vurgun bır zamanlar aynı coplukte bulundugun bır ınsan olabılır, ama bana gore sanalın yozlasmıs tıplemelerınden sadece bır ornektır vurgun. tetıkcıdır ve her tetıkcının sonu gıbı de bır sonu olmustur, kullanılıp atılmıstır…

Çevrimiçi veda

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #35 : 15 Eylül 2011, 22:52:12 »
Tüm işlevleri sabah,akşam TROÇKİYE küfür etmek olan,var olduklarını TROÇKİ karşıtlığıyla ancak ortaya koyabilen,kendilerinden olmayan herkesi düşman ilan eden,aynada kendi akislerini görünce,kendilerini bile DÜŞMAN sanan bu ZAVALLILAR TOPLULUĞU,ortadaki boşluktan parsa toplayamayınca,şimdide SOL PLATFORMA saldırmaya başladılar.
Çokta umurumuzdaydı sanki!
Forumun açılış ilanını silmişler!
İşinize bakın YAVERİN RENKLİ FOTOKOPİLERİ!
Sizlere karşın SOL PLATFORM hep var olacaktır.
Burada kimlerin yazacağının kararını,sol platform katılımcıları verir,şefler veya dükkan sahipleri değil.
Birde utanmadan işçi sınıfını ağzınıza alıyorsunuz.
Siz kim İŞÇİ SINIFI kim?

veda
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET

Çevrimdışı feda destanı

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #36 : 15 Eylül 2011, 23:29:01 »
senden ala omurgasız yok veda. benı banlayablırsın, susturabılırsn utanması gerekenler varsa burada kendılerını sorgulamalılar cunku dun kufrettıklerı mekanlara bugun donduler.sen bu ınsanların omurgasızlıgından bahsederken bugun bu ınsanlara kapını acacak kadar omurgasızlastın. sz’de vurgunun konusmalarını carsaf carsaf doktuler bunun muhasebesını yapacagınıza bu omurgasıza kapı acıyon. senın sanal bezırganları teshır etme gıbı bı amacın yok. popularıte amaclı yapıyorsun bunları ıcten degılsın ıctensen bu ısı layıkıyla yapacaksın sonradan kıvırıp bızım dusmanlarımız ıscı sınıfının dusmanları  ben gecmısı sıldım burada kımın yazdıgına katılımcılar verır demıceksın. katılımcılar 1955ın yazmasına onay verse sen onaylıycan mı yazmasını. sanal bezırganları teshır etmekse amacın donemın en ala bezırganlarına bugun kapını acmayacan. korkarım kı sfden babıl es kaza atılsa ve buraya gelse ona da kapıları acacaksın. yanlıs yoldasın.  sızdekı nasıl omurgasızlıktır kı sfdeyken bırbırınızı bın turlu seylerle ıtham ederken bukelamunluk ve provakatorluk gıbı bugun bırbırınıze sahıp cıkıyosunuz. 55den bı farkınız yok dun kufrettıklerıyle banladıklarıyla bugun sarmas dolas, kendıne bas danısman yapmıs ustelık banladıgı adamı bugun de sız oylesınız. dun bırbırınızı bın turlu seylerle ıtham ederken bugun sarmas dolassınız. en onemlısı vurgunun yazıları ortadayken dedıkodu forumları derken bu omurgasıza kapını acacak kadar omurgasızlastın, boyle dayanısma olmaz olsun. vurgun bır ondere kufrederken ben gereken tavrımı sfde aldım dıyon sımdı anladım kı aslında sen cephelılerı korukledın cephelıler olması gerekenı yaptı gereken tavrı aldı ve terkeddıler forumu. sen sfde gereklı tavrı aldıysan burda nıye aynı tavrı almıyon da kıvırıyon ben gecmısı sıldım benım dusmanım ıscı sınıfının dusmanları dıyon. sfde dursun karatas devrımcı onderdır dıye bas bas bagırıp gereken ıslemler yapılsın derken burada bı ondere kufredenlerı nıye barındırıyon.

Çevrimdışı suat

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #37 : 16 Eylül 2011, 01:13:45 »
bir şeyi anlamaya çalışıyorum..
yazılanlara göre.., ortada bir sanal var ve de bir çöplüğü var.. ama  bunu en çok dillendirenler o çöplükte bir süre iştigal etmiş olanlardır.. buradan şu anlaşılabilinir..

bu kişiler orada bulundukları sürece oranın çöplük olduğunu anladılar ve ayrıldılar.. tamam da kendilerine tanıdıkları bu hakkı ve içindeki "samimiyeti" neden başkalarına da tanımıyorlar..?

bu arkadaşların sanırım hemen hepsi orada bir şekilde yöneticilik yaptı yada aktif katılım yaptı.. bir foruma.., aktif katılım yapmak demek sahiplenme demektir.. elbette herşeyine sahipleniliyor anlamına gelmez.. ama bu da açıklanır.. neyine sahip çıktı.., neyine çıkmadı.., zaten orada bulunduğu süre içindeki "duruş"ları bunun ispatıdır.. varsa eksiği bunun da özeleştirisini verir.. samimi olup-olmadığını birileri değil zaman ispatlar..

gördüğüm kadarıyla ahlak-adalet-vicdan ve çözüm ayaklar altında eziliyor..

"gerekçelere" bakıyorum..
sen orada idin şunu yaptın.. ama bunu diyen de zamanında orda idi.. kimbilir kime ne yaptı..  illaki bu konuda "yarası" olan vardır.. mahlaslar arkasında olmanın avantajı da kullanılıyor.. bazı şeyleri ispatlayamıyorsun..

her forumun kendi formatı vardır.. bu formata uygun kişiliklerle bu işletilir.. bu anlamda kim bu format ile uyumlu kim çatışmalı bunu neye göre tespit ederiz..? oradaki duruşu ve yönelimlerine göre..

sonradan varken bu uyum bozulmuş olabilir.. yada orada kalmasını gerektirecek uyum-lar kalmamış da olabilir..  bunlar sakince tartışılır.. kişiler sehpaya konarak değil..

kimse kendini yargıç yerine koymasın.. yargıç yaşamın pratiksel işleyen zamanıdır. ama iddia makamı olabilir.. olursa da bunu adabı ile yapar.. hele ki kendine devrimci diyorsa kıyma makinası gibi değil temizleyen-dönüştüren düzenleyen ve çözüm üreten olarak yapar..

sf karşısında olmanın tek yolu ondan farklı bir format işletmekle olagelir.. başarısan kendi formatına uyumlu kişiler zaten gelir..
oraya gider buraya gelir başka yere gider.. vs. sonunda bir format seçer.. yada tümünde kendi formatı ile bulunur..

ben anlamıyorum..
oraya gitmeyin mantığı neyi içeriyor ise ona göre işler yaparsın..
sadece buraya gelin mantığını içeriyor ise..; haliyle en sonunda oraya polis forumu diyeceksindir..

yok derdin bu değil ise.., en fazla orası hakkındaki düşünceni belirtir bırakırsın.. tespitlerine.., özel olarak itiraz eden olursa açıklamalar yaparsın.. doğru bulduğun formatı bulunduğun alanda işletirsin..

bir foruma kötü demekle kişilerin gitmesi engellenemez.. forum da ortadan kalkmaz..

sz.., işe sanalda yozlaşma ile başladı bu genel bir tespittir.. özel değil.. ve açtıkları alanı tek doğru alan olarak belirttiler..
buna itirazım olamaz.. olsa olsa formatlarına ve işleyişlerine olur.. ama işi böyle yürütmediler.. bu doğru tarzdan hemen bir forumu ve kişileri hedef almaya döndüler.. ve bu "işlerine" istedikleri gibi destek olmayanlara da saldırdılar..

tüm iddia ettikleri şeylerde.., haklıdırlar-haksızdırlar.., doğruları vardır yoktur bunlar ayrıdır.. bu zamanla netleşir haksız iseler silah kendilerine döner.. haklı iseler.. bir çözüm üretmiş olular ve zaten doğruyu arayan gelir..
ama bu tarz yerine var olan tümüğne karşı olun bana gelin mantığı ile işi abartırlar ise yanlışlar-haksızlıklar artar.. ve onlara sadece çirkinler gelir ve hatta gider ve gelir..
sf bunu iyi işletiyor.. sz de onu taklit ettiğinin ya farkında değil yada farkında..

solplatformun olayı başkadır.. bir formatı vardı.. iyi işletti ama formatından değil başka nedenlerle(benim düşüncemdir) işletemez hale geldi.. son yönetim çözüm üretme yerine çekilmeyi tercih etti..

öyle-böyle yerine yeni bir geçici yönetim geldi.. bundan sonra format değişir mi? değişebilir.. elbette ve bence değişti de.., varsa itirazı olan en son meşru yönetime yönelir.. eski formatı ister ..
bunlar yaşanmadan zaten forum çalındı.. konu artık budur..

bu forum aslında yeni gibi görünüyor.. bu anlamda yoluna yeni çizeceği format ile devam edecektir.. zaten bunu yapcaktı yani yapmak zorunda idi.. ama bunu tartışmaya açma fırsatı kalmadı..

bu çalınma nedeniyle varsa eleştirecek olanın da ağzı bağlandı.. aslında çalanlar salaklık yaptı.. çalarak forum formatını kendileri değiştirebilir sandılar..
ve geçici yönetimi kalıcı yaptılar..

sz boşuna bağırıyor.. bunları atlayıp tespit yapma hakkına sahip değildir.. işe.., sf ye veya içinden gelenlere tavır noktasında yaklaşarak.. solplatforma saldırarak iyiki el koymuşsunuz diyor.. yada zaten sizin gibiler burada diyerek el koymanın olmadığını söylemiş oluyor.. oysa sf'yi işletenlerinde onayladığı bu el koymanın gerekçesi çok açık ve bellidir.. sf yönetimi ve işleyişine tavır olan yazılardır..  hal böyle ise.. bu el koymanın dümen olduğunu söylesinler daha doğru olacaktır..
ama sz bu yol yerine siz iyi karşı koyamıyorsunuz .., onlarla aynısınız diyerek kendini tek merkez olarak sunuyor.. işte.., bu mantık.. herkesin düşman olmasını gerektirir.. ve bunu da yapıyorlar..

solplatform.. bunlara dikkat etmelidir.. olacak ise kendi formatı ile .., yani kendi eksiği-doğrusu ile var olmalıdır.. eleştiren eleştirir katkı yapan yapar.., yapmayan yapmaz..

bir noktaya daha tekrar değineyim..

gerek birilerini gerek ise bir forumu polis olarak itham etmek ciddi iştir..
yaver olduğu iddia edilen zevkli.org'daki sosyal-faşist karakterden yola çıkarak ne o karakter ne de yaver polis olarak itham edilemez.. yani yetmez.. polis olan aksine tersinden davranır..  
bir forum açacak ise daha dikkatli ve temiz temel taşları kullanır.. sistem sizin kadar "çok akıllı"!! değil.. sanırım.. bu yolu işletiyor..

bu duruş çok tehlikelidir.. herkesi hain-düşman-ajan-polis ilan etme potansiyeline ve işleyişine ben kuşku ile bakarım..
her süreç ve alanda polis-ajan olabilir.. aslolan alan ve işletilen süreç üzerindeki denetimdir..

sf .., sanırım 2005-6 da açılmış aradan 6 yıl geçmiş birileri ancak "aymış".. ama her diyen zamanında katkısını da yapmış.. bunu analiz eden dile getiren yok..

dilerim sz başta belirtiği formata döner.. yani sanalda var olan forumları ve işleyişleri toptan "yozlaşma" olarak tespit edip sz yi de temiz alan ilan etmiş ise bunu ispatlayacak işletimleri yaratsın.. başkalarına ve başka alanlara polis-hain-ahır demekle kendini ispatlayamaz.. işlettiği format ile ispatlar..

ne sf de ne sp de ne ef de .., onlara göre "doğru" kalmamış.. her kişi yamuk.. iyi de kimler düzgün ise söylesin bilelim bence onları yönetici yapalım da yırtalım..
güvenmek en insani özelliktir
güveni suistimal en iğrenç iştir
emanet candan kıymetlidir
emanete hıyanet ahalaksızlıktır
bunu onaylayan çamurun en dibidir.
solplatform meşru yönetimine devredilene kadar bu sözlerim hak edenleredir.

Çevrimdışı feda destanı

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #38 : 16 Eylül 2011, 14:27:47 »
orda o kelimeyi etmıs aynısını burda da etse sonuclarını gorursun felan dıyon. veda ınankı sacmalıyon. devrımcı bı ondere cozulmus dıyen bırı sfde deyınce gecersız mı oluyo, ılla bunu tekrar mı dıllendırmesı gerekıyo. devrımcı bı onderle ılgılı dusuncelerı bellı bu kısının,burda dıllendırmesın ne fark eder dusuncelerının aynı olmadıgı anlamına mı gelır bu? zevklı.orgda yazdıklarından dolayı ustelık baya ustunden zaman gecmesıne ragmen yanı 2006lı yıllarda yazdıkları yazıdan dolayı 1955e karsı devrımcı fasıst demesını bılıyon ama. 1955e gelınce gecmısınde ettıgı laflardan dolayı fasıstlerle kolkola bu karsı devrımcı de yazdıklarını buraya ıspat olarak sun vurgun soz konusu olunca vurgunun yazdıkları ortadayken vurgunle ılgılı yenı sayfa actık de. bu omurgasızlıktır. Ne 55 ne de vurgun degısmıstır.
 bu forumda da devrımcı degerlerı savunuyosan eger bu tur kısılere kapını acmaman gerekır.
devrımcı bı ondere cozulmus demıs pekı hadı bunu sen es gec cephelı degılım dıye, bu tur kısılerın barınmasına ızın verebılırsın. ama bu kısının yapılan teshır calısmalarına yonelık sozlerı ortadayken bu teshır calısmalarına dedıkodu forumları dıyoken sen nasıl olur da bu kısıye buraya kapını acıyon nasıl mıdesızlıktır bu. hıc soruyon mu senı dedıkodu forumlarına ne ıttı ne oldu da dedıkoducu dedıgın foruma gelır oldun dıye.

ısıme gelmesıyle alakası  yok, carpıtmada da senın ustune yok.sfde hala bulunan cephelılerden bana ne ben tavrımı aldım mı evet aldım, buraya gelırlerse ona yonelık de elestırılerım olur. sen bu forumu teshır amaclı kurdugunu soyluyon ama burada sanaldakı bas copluklerı barındırıyon  bu forumda kısılerı teshır edecegını soyluyon ısıne gelmeyenlerı teshır edıyon ama ısıne gelenlerı etmıyon bugun senın yanında olanlara tek laf ettırmıyon yarın o kısıler gıttıgınde emınım arkalarından sayfalar dolusu yazılar yazacak olan yıne sen olacaksın veda.

Çevrimdışı Sedov

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #39 : 16 Eylül 2011, 15:11:18 »
Artık şu saçma sapan kavganıza bir son verin.  Silkinip kendinize gelmeniz gerekiyor. forumlar devrimci örgütler değillerdir. Bundan kaynaklı forumlara devrimci örgütlerin misyonunu yükleyemessiniz. Sayfalarca süren tartışmalar, küfürler, hakaretler falan filan. Arkadaşlar ne oluyor size, rahatsız olduğunuz bir konu olursa yazarsınız. Baktınız olmuyor, çıkarsınız gelmezssiniz, uğramazsınız foruma(bu hepsi için geçerli) işi gücü bırakıp deklerasyonlar yayınlamak, ''biz altında imzası bulunann üyeler'' diye başlayan eleştiri ''kitapları''(kitapları diyorum çünkü 10-15 safya sürüyor nerdeyse) hazırlamak, nedir bunlar, yoksa sokakta yapacak işimiz mi kalmadı, yoksa hakikatten eski solcu oldukta böyle mi tatmin ediyoruz kendimizi.

Neyse, bakın çok basit birşey söylüyorum. Forum dediğimiz mevzuyu allayıp, pullayıp bilmem ne misyonları yüklemesin kimse, zaten bunu bir anlasanız, gelip güzel güzel paylaşımlarınızı yaparsınız. Piskopatlığa bakarmısınız, bilmem ne senesinde, bilmem ne forumunda insanların yazdıkları birer birer çıkarılıyor, işte sen burda şöyleydin, yok şunu söylemiştin, yok şuna küfür etmiştin. İnanılmaz birşey, diyelimki o insanla şimdi aynı foruma geldiniz; Muhattap olmazsınız en fazla. İnsanların 1-2 yazısına bakılarak, omurgasız, faşist hatta polis bile ilan edilmesi nedir.

Şimdi yazdıklarıma sayfalarca cevap verebilirsiniz. Ama, bitirin şu saçma tartışmayı artık, forumda o kadar konu var ve yine o kadar açılması gereken konu var. Kilitlenmeyin şu meseleye. Ya da herkes tavrını gösterdi, diyeceğini dedi. Giden gider, kalan kalır daha neyi uzatıyoruz.

Sosyalist Zemin denen forumda benim hakkımda da yazılan bir iki şey çıktı sanırım. Şimdi geçeyim klavyenin başına, yazayımda yazayım markstan alıntılar, leninden pasajlar cevap vereyim adama, hakikaten bir gerizekalı için değeceğini düşünmüyorum. Girmiyorum SZ ye olup bitti. İstediği kadar o gerizekalı vay sedov şöyle, vay sedov böyle dese ne olur, bende hergün gidip orayı sabote etsem ne olur. Ya da o yazıyı yazan gerizekalıya, hain, işbirlikçi, karşı devrimci, gibi politik argümanlar kullansam ne olur. Adam hakikaten gerizekalı hakkını böyle teslim ediyorum ve muhattap olmuyorum, forumunuda sabote etmiyorum. Kısacası sadece sanalda muhattap olduğum birine kolayından devrimci, komünist demiyorum ve sanal forumlara da devrimci örgüt muamelesi çekmiyorum. Herkesin ilk elden bunu öğrenmesi gerekiyor.

Bu konularda mükemmel performans gösteren arkadaşların, diğre konularda da aynı performansı göstermesi dileğiyle...
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2011, 15:21:20 Gönderen: Sedov »

Çevrimiçi veda

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #40 : 18 Eylül 2011, 23:28:24 »
Sanal Çöplüğe Hayırlı olsun!
Sınıf Kaçkını,Elveda Proletaryacı HASAN KARATAŞ çöplüğün yeni DANIŞMANI!
Hani şu Devletle savaşmayın,ona meşruiyet kazandırırsınız diyen aklı evvel.
İşçi Sınıfının artık ÖZNE olma konumunu yitirdiğini söyleyen , işçi sınıfına ELVEDA PROLETARYA diyen SINIF KAÇKINI!
İşçi Düşmanlığını,İŞÇİLER PATRONLARI SOYUYOR diyecek kadar ileri götüren,Brissa İşçilerinin Sabancıyı soyduklarını savlayan aklı firari!
Sanal Çöplüğe de böylesi DANIŞMANLAR yakışır!
Şimdi hala bu çöplükte eşelenen kendisini SINIF DEVRİMCİSİ olarak niteleyenlere bir çağrım var.
Sorun bakalım bu anlı,şanlı DANIŞMANINIZA!
Devletle savaşmayıp,kiminle savaşacaksınız?
İşçi Sınıfı yerine hangi "DEVRİMCİ" dinamiği ikame edeceksiniz?
Artı Değeri yaratan,Canlı Emek nasıl oluyorda,Artı Değere el koyan Sermayeyi SOYUYOR?
Bu sorulardan sonra siz hala orada duruyorsanız,SINIF DEVRİMCİSİ kimliğinizi sorgulamanız gerekir!

veda
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2011, 00:31:07 Gönderen: veda »

Çevrimiçi veda

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #41 : 19 Eylül 2011, 22:34:25 »
Sanal Çöplüğün Tenceresi(1955) ve kapağı (Borga) ,Borganın hık diyicisi,azılı Marksizm düşmanı,Hegeli,Marks'ın gömdüğü yerden çıkarmaya çalışan Babil bir arada,akılları sıra ÇÖPLÜĞÜ sahipleniyorlar.
Hadi Çöplük onlara yakışır ama birde utanmadan Sanal Çöplüğü Devrimci bir forum olarak gösteriyorlar,ama başındaki KARŞI kelimesini gizleyerek.
Yahu bu nasıl bir UTANMAZLIKTIR Kİ,İŞÇİLERİN,BURJUVAZİYİ SOYDUĞUNU SAVLAYAN BİR AKLI FİRARİYİ DANIŞMAN YAPIYOR,SONRADA ORAYI DEVRİMCİ FORUM OLARAK İLAN EDİYORSUNUZ.
DEVRİMCİLİK bu kadar AYAĞA MI DÜŞTÜ!!!
Siz kim DOĞRUDAN DEMOKRASİ kim!
Ağzınıza Lenini falan almayın,mazallah,gök tanrı çarpar sonra,gerçi o çarpmasada,DEVRİMCİLER bir gün sizi çarpacak zaten.

veda

Çevrimdışı Solplatform1

• Yönetici
Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #42 : 20 Eylül 2011, 00:01:04 »
Bizde yanıldık!
Biraz önce Sanal Çöplükten gelen Feda Yolu mahlaslı sahtekarın ,Borga denen Marksizm Düşmanı tarafından gönderildiğini söylemiştik.
Yanılgımız,bu sahtekarın Borga tarafından gönderildiğini sanmamız.
Oysa bu SAHTEKAR BORGANIN TA KENDİSİ!

Bumerang   62.29.21.234   [Find Posts by User] [Üyeye ait diğer İP-Adreslerini ara]
Feda Yolu   62 29 21 234
Bumerangın Borga olduğunu sanırım bilmeyen yok.
İşin acıklı yanıda Lenini sözde "savunmak" bu Blanquist bozmasına kaldı!
Sen sabah,akşam Marksa,Engelse küfür et!
Gel burada Lenini sözde "savun"
Lenine rağmen,Leninin BATAKLIK olarak nitelemesine rağmen ,Blanquist Leninist diye bir kavram uydurarak,tıpkı bugün ağzınızdan düşürmediğiniz İkinci Enternasyonal Dönekleri gibi Lenine hakaret etmiyormusunuz.
Lenini geçmişte Blanquistlikle niteleyenler,İkinci Enternasyonal Dönekleri,Plehenov ve Hempaları değilmiydi?
"KRAL" ÇIPLAK!!!
MASKELER DÜŞTÜ,O İĞRENÇ KARŞI DEVRİMCİ YÜZLER ORTAYA ÇIKTI!!!

Çevrimdışı hayriözşen

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #43 : 22 Eylül 2011, 21:41:13 »
Tencere kapağını buldu demek ki; Borga 55'in kapağı olduğu bu yaoptıklarıyla göstermektedir. Elbette bir tencerenin kulpları olması gerek. Şimdilik bu tencerenin bir kulpunun Babil olduğunu biliyoruz. İkinci kulp Hasan karataş olabilirmi?

Buna düşünmek istemiyorum ama, son o sf de danışman mertebesine çıkarılması bu kulba aday olma yönünde yöneldiğini göstermekte.

Ancak sf de '' marksizmim üç saç ayağı'' konusunda borganın kendi kafasına göre ve kendisinin de inanmadığı ama uzun zamandır bir boşluk olarak duran Hindistan örneği sosunu katarak marksizme karşı eleştirilerine öncelikle cevap veren ,hasan Karataş oldu. Bu belki Hasan Karataşın gözünü açmaya yarayabilir.

>Yarayabilir diyorum çünkü daha öncede borganın marksizme karşı yaratmaya çalıştığı ve gedik aramaya çalıştığı tezlerine hasan karataş karşı eleştirileri vardı. Tabi opotünist borga o dönem bu tartışmayı devem etirmeye forumsal çıkarlar persfektifinden dolayı devam etirmamşti.. (borga kafalayacağı insan saçma sapan yazsada itiraz etmez.)

Bakalım sayın borga bu taktiğinden  marksizmin üç saç ayağı konusunda vazgeçicekmi. Yoksa hasan karataş ile şu aşmada(forumsalık icabı) çelişkişe düşmemek  takdiğinemi devam edecek?

Sanırım devam edecek. Ve Hasan karataş'ın bir an önce karar vermesini ,yani kulp olmasını sürece bırakacak.

Ya borga sen ne imişsin be..

Hasan Karataşa selam ederim.  Bir an önce o üye olarak (55 çe) üyesi şişirilen  sf den ayrılmasını talep ederim. İmkanımız olsada orada üye olanların kaç yüz kişisinin altından sahtekar çıkar.Kim bilir.?

Not;Buraya burasının vedanın forumu olmadığı zanıyla yazı yazdım. Gelecekte bunu daha net göreceğiz.  Forumların kolektif ürün olduğuna taa baştan beri inanırım ve böyle olması gerektiğine inancımı hala sürdürüyorum. İnşallah böyle olur.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2011, 22:00:15 Gönderen: hayriözşen »

Çevrimiçi veda

Sanal Bezirganlar
« Yanıtla #44 : 23 Eylül 2011, 00:24:49 »
Polemiğe girmeyeceğim Sn Özşen.
Burası tüm katılımcıların forumu.
Beni,diğer katılımcılardan ayrı tutan bir konumum yok.
SF nin şimdiki danışmanı Sınıf Kaçkını,Elveda Proletaryacı HASAN KARATAŞ çöplüğün yeni DANIŞMANI!
Hani şu Devletle savaşmayın,ona meşruiyet kazandırırsınız diyen aklı evvel.
İşçi Sınıfının artık ÖZNE olma konumunu yitirdiğini söyleyen , işçi sınıfına ELVEDA PROLETARYA diyen SINIF KAÇKINI!
İşçi Düşmanlığını,İŞÇİLER PATRONLARI SOYUYOR diyecek kadar ileri götüren,Brissa İşçilerinin Sabancıyı soyduklarını savlayan aklı firari!
Geçmişte yaptığınız gibi,bugünde bu kişiye YOL ARKADAŞLIĞI yapmaya devam ederseniz,burada uzun ömürlü olamazsınız.
Bunun dışında buyurun yazın,bu forum benim kadar sizin de.

veda