Gönderen Konu: SANAL DÜNYA  (Okunma sayısı 3221 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi veda

SANAL DÜNYA
« : 27 Aralık 2012, 20:29:18 »
Teknolojinin gelişimi,özellikle de iletişim alanında devasa atılımlar ,internetin yaşamımıza girmesi bize bir dünya daha armağan etti.
Bu dünyanın adı,Sanal Dünyaydı.

Hepimiz,kalavye başına oturduğumuzda,gerçek kişiliğimizden uzaklaşır,duygusuz,vefasız,geçmiş dostlukları yadsıyan bir canavar oluruz.
Öyleki bir zamanlar aynı ideali paylaştığımız,bu uğurda zindanları paylaştığımız,canımızı biribirimize emanet ettiğimiz dostlar bile artık düşmandır bize.

Oysa pek çok kez yüz yüze gelmiş,bugün bizi sanal ortamda düşman kılan konuları tekrar,tekrar tartışmışızdır.
Ama bir kez olsun,ayrı düşünsekte dostumuzu incitmemişizdir.
Bire,yüz yüze,gözlerinin içersine bakarak,sanaldaki o canavar tavrımızı dostumuza hissettirmemişizdir.

Bizi insanlığımızdan,dostlarımızdan uzaklaştıran,bizi duygusuz,vefasız bir makinaya çeviren bu sanal ortama LANET OLSUN.
Kurtulalım bu sanallıktan dostlar.
Kıralım bu sanalın üzerimizde yarattığı tüm olumsuzlukları.
Daha bir sıkı sarılalım dostlarımıza.
veda
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2012, 21:15:05 Gönderen: veda »
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET

Çevrimdışı alikorkmaz

Ynt: SANAL DÜNYA
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2012, 23:02:10 »
Haklisin Veda...Bu sanal forumlarda 1997 den beri bulunurum. 1997 de ilk internet forumu Turkiye.net di. O zamandan bu zamana 15 yil gecmis. Bir suru sanal arkadasligin yaninda bir surude sanal dusman edinmisizdir. Dogrudur, ekranin arkasinda klavye basinda, insanlarin yuzune kolaylikla soyleyemecegimiz seyleri bir cirpida yazabiliyoruz. Dogrudur, ekranin arkasinda farkli kisilige burunenlerimiz var. Dogrudur, gercek olarak tanidigimiz pek cok insani sanalda kirmisizdir. Ama sanal olarak tanidigimiz pek cok insanla da gercek dostluk kurmusuzdur. Ornegin senle ben, kac yildir sanal olarak tanisiriz? 10 oldu mu? Belki daha uzun...Zaman zaman kavga ettik ama hep ortak bir payda bulduk, hic bir zamanda birbirimziden suphe etmedik. Yine sanal ortamin bana kazandirdigi dostlar arasinda Hayri Ozsen lakabi ile yazan arkadasim da var. Bu solplatformu kurmaya calisirken beraber olduklarimiz var. Cogu ile iliskilerimi hala surduruyorum.

Sonra su sosyal siteler deniyor ya, Facebook falan. Onlarinda yararini gordum. Uzun yillar gormediklerimi buldurdu bana. Benim gibi memleketinden 28 bin km otede yasayan, hem saglik acisindan hem de kisisel nedenlerden dolayi ulkesine gelme sansi da bulunmayan biri icin buyuk bir nimet.

Haklisin, sanal bazi iliskileri olduruyor ama bu da bizim hatamiz. Daha dengeli ve daha dikaktli olmak zorundayiz. Sanalin kazandirdiklarini kendi hatamiz yuzunden kaybettiklerimizle ortemeyiz.

Sevgiler

Çevrimiçi veda

« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2012, 23:24:35 »
Bu forumun bu tür güzel temennilere ihtiyacı var.
Birazda güzellikleri paylaşalım.
Çirkinliklere,kavgaya,son verelim.
Dostluğa,vefaya önem verelim.
Umarım bu temennileri tüm forum katılımcıları birer cümle ile çoğaltır.
veda
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET

Çevrimiçi Ekim

« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2012, 23:53:28 »
Buraya yakışan ; bizleri ileriye götürecek bilgi alış-verişi içeren tartışmalardır .Tüm arkadaşlara tekrar merhaba ...
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2012, 03:01:11 Gönderen: Ekim »
Ne yeraltında; ne yeryüzünün doruklarında kendine yer bulamayan rengarenk bir kelebek süzülüyor odama. Gelip kırmızı bir karanfilin üstüne konuyor. Direnç aşılıyor, umudu, geleceği müjdeliyor, düşlerin gerçek olacağı günleri… Gelip tam yüreğimin üstüne konuyor.

Çevrimdışı hayriözşen

« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2012, 01:41:24 »
sanal kişilik olduğunu unutmadan ahkam kes diyorum..
kim mücadele içinde imiş nasılmış kim değilmiş nedenmiş.. bu işler.. sanallar arasında olmaz burada hiç olmaz..

böyle zibidice laflar etme.. benim hakkımda ne biliyorsun da yanılmadın.. sanal zibidi.. ya bunu açıklarsın.. yada.. sözlerimle muhatap olursun.. "gölgelerin karanlık savaşcı"sı..
haddini bileceksin.. sen sanalsın ben gerçeğim.. bu bir gerçek.. gerisi hikayedir..
bana hep kolay gelir.. çünkü sana da "iyi" geleceğim..  ;D

daha evveliyetında., otladığın meralardaki karakterini burada da işletmene şaşmıyorum.. da.., tek gerçek benim herkes anal dediğimi anımsamıyorum.. konu sensin.. başkalarını araya sokuşturma..

sen amaç noktasındaki iddianı bile doğru sunamıyorsun..  araya "uydu"ruk bir şey ekliyorsun

http://solplatform.biz/index.php/topic,1798.0.html

kıvılcım denilen sanal kişi.. beni ajan gibi ima etti.. bu tür yaklaşımlar.. ahlaksızlıktır.. forum karakterine uygun değildir..

böyle kişiliği çürümüşlerin tarzları ile muhatap olmak istemiyorum..

benim yanlışım varsa bu ayrı.. ama yapılan seviyesizlikler var.. bunlara da ses çıkartılmayacak ise sonuç belli ben anıt verdikçe kabak benim başımda patlayacak..

bu tür tezgahlar çok işletilir..

olaya müdahil olma tarzına göre forumu itham edeceğim..

hayriözşen sen bu noktada maşallah., omurgasızlık örneğisiniz.. biri bu forumun sahibi olamamayı hazmedemeyip mahveden diğeri bunu görüp de müdahale etmeyip çekilen.. şimdi kanki oldunuz.. orumdan bahsediyorsunuz öylemi

üşemeyip oturup teşhir etsen ne yazar.. al birini vur ötekine bir tomar.. omurgasızlık kitleselleşmiş..

yazılan yazıdan., sinekten yağ çıkartmaya kalkmak., amaçlı harekettir..seni de bu anlamda itham ettim..

ama değersizliği itham tarzından belli.. bir kişiye rahatlıkla ajan diyebilecek kadar çamur biri..

forum başkadır.. içindekiler başka.. hatta yönetim bile başkadır.. bu konuda tutarlı tavrını hiç değiştirmemiş beni forum karşıtı gibi sunmak da hem ahlaki değil hem vicdani değil..

ne diyeyim.. var olan ahlak vicdan ve adalete sığınıyor.. divana bırakıyorum..

ali asla muhatabım değil.. at sineğidir.. onu teşhir etmek fuzuli iştir..

yazınca işin buraya geleceğini bilmem gerekirdi.. yada kendimi sınırlayıp yazmam gerekirdi.. birinciyiunutmuş olmam., ikinciyi yapamayacak olmam.. benim gerçekliğimdi.. bunu atladım.. demekki hatalıyım.

taşların bağlandığı köyde çiğerden(ahlak)-yürekten(vicdan-adalet)., bahsedilmez.. insanın ciğerini bi dakkada parçalarlar.. yüreğini sökerler..

bu zibidi de bilir sen de biliyorsun..

ne kadar *** varsa beni kemirmeye gelmiş.. bu sözlerim sana özel sitemdir veda..

*** sakın karşıma çıkma benimle bir yerde karşılaşma.. yüzüne türkürmek zorundayım.. bunu bilerek yaşa..
sana namussuzluk nedir öğretirim..

topunuza "helal" olsun..

http://solplatform.biz/index.php/topic,1800.15.html

Alın güzel temeniler ihtiyaç olan forumda yazılanlar bunlar.  Tüm bu yazılanların yanında nasıl bir güzel temenilerimiz olur.? Kim hangi kişi bu iki konuda bu kelime ve anlayışların geçtiği forumda yazbilme cesarettini gösterebilir.  Kim saygılı, hoşgörülü eksik doğru düşünceleri içinde barındıran düşünceleri ciddiye alıp elini yazmaya götürebilir. 

Kusura bakmayın hiç te şu aşama da temeni ve güzel laflar edecek ortam yok burada. Çünkü forumda şu yukarda yazılanlar var.  sadece iki konuda yazılanlar bunlar. aramaya devam etsem bir bu kadar daha çıkar.

Eğer bunları  içinize sindirebiliyorsak gelinde siz güzel paylaşımlar yapın .

''Her geldiginde forumu copluge ceviriyor hakaretin kirki bir para.'' Bu bir değil üç değil beş değil. tarz işleyiş bu ..Bunu göremeyenler de kendilerine baksınlar.  Kimse kimsenin oyuncağı olmaz. Ne yazık böyle düşünmek zorunda kalıyorum. Bu düşüncemide düşündüğümü söylemek zorundayım. Doğrumu eksikmi,hatalımı neden böyle düşündüğüm de düşünülsün.

« Son Düzenleme: 28 Aralık 2012, 01:51:47 Gönderen: hayriözşen »

Çevrimiçi Ekim

« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2012, 03:24:47 »
Sessizlik içinde kendimizi dinleyelim ,sakin olalım ; evet hiç olmaması gereken çirkinlikler yaşandı ama  " dünyayı değiştirmek adına güzellikler için yola çıkmış insanlar  "  olduğumuz için tüm olumsuzlukları geride bırakmaktır bize yakışan.

2013 bizlere ; sağlıkla birlikte , "yeni insan"  olma ,oluşturma ve bunu devam ettirme gücü versin.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2012, 04:29:32 Gönderen: Ekim »
Ne yeraltında; ne yeryüzünün doruklarında kendine yer bulamayan rengarenk bir kelebek süzülüyor odama. Gelip kırmızı bir karanfilin üstüne konuyor. Direnç aşılıyor, umudu, geleceği müjdeliyor, düşlerin gerçek olacağı günleri… Gelip tam yüreğimin üstüne konuyor.