Gönderen Konu: Gerekli bir açıklama  (Okunma sayısı 1781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bora kara

• KADER DEĞİL KATLİAM !
    • SINIFSAL PERSPEKTİF
Gerekli bir açıklama
« : 06 Şubat 2013, 14:33:40 »
"bora kara arkadaş, site hackleme konusunu sana söyledim. Sebebini yazmadım hiç orta yere.
öncelikle borakara'ya sesleniyorum.. borga çok atar.. olmayanı çok söyler.. bu anlamda önce sana soruyorum.. neden hacklediğini sana "söylemiş" söylediği halde itiraz etmediysen., kendini, sorgula.. söylemedi ise açıkla..
"

Suat sorunu buradan yanıtlamamın umarım senin için bir sakıncası yoktur. Bu konuda ki gelişme şöyledir; Dönem S. forumla olan ilişkilerimi koparmak üzere olduğum bir aşamadır. "488. MESAJIM"
adlı yazıyla gerekçelerini açıklayarak yönetimden istifa ederek forumdaki konumumu yarı aktif bir pozizyona aldım. Her ne kadar söz konusu yazıda "bir süre daha buradayım" desem de ,bu sürenin ne kadar olduğu benim kafam da belirlenmişti. Seri halinde yazmayı düşündüğüm 3 veya 4 yazıdan sonra sosyalist forum serüvenini noktalamak. "Son yazılar ya da ön sözler" ismini verdiğim bu yazı dizisini de iki yazıdan sonra bıraktım ve artık burada bir şeyler yazmanın gereksizliğine inandım.
Yani bu dönem yönetimden istifa edip kararını vermiş olduğum bir kopuşun fiilen gerçekleştirmenin ön günlerinde olduğum bir dönem. Forumda ki bir çok konuyla da ilgilenmenin pek "içimden gelmediği" bir "ruh hali"

"488. MESAJIM" ın (17.06.2011) 25 gün kadar sonra sol platform'un hack edilme durumunu öğrendim. Ve doğrudan foruma yazarak açıklama istedim. Yazdığım mesaj tamı tamına şudur.

""daha önceki hack işini devrimciler yaptı. şahsımın da onayını aldılar. kim olduklarını kimseye söylemedim. söylemem de. o işin adı geçen şahısla da, che_1955 ile de her hangi bir ilgisi yoktur. ilgili sitenin devrimcilere şahsi yönelip küfür kullanması ve bunda ısrar etmesi o hack hadisesinin sebebidir." borga

Bu hack hadisesinin ayrıntılarını biraz açabilecekmisin. Nedeni ne olursa olsun böyle bir şeyi onaylamadığımı söyliyeyim. Söz konusu forumlar faşist, karşı devrimci forumlar değildir ve bu forumları hacklemek bizim işimiz olamaz. "İlgili sitenin şahsa yönelik küfür kullanması" Bu nedir, biraz açabilirmisin.
İşin teknik yönlerini pek bilmem, bu yüzden de bu konuda ukalalık yapmak istemem. Ama ortada ki görüntü gittikce hoş olmayan bir hal almaya başladı.

Borga, bu mesaja forum da bir yanıt yazdığı gibi ayrıca kendisinden bir de ÖM. aldım. Doğrusunu istersen ayrıntılarını net olarak hatırlamıyorum. ÖM,'lere baktım silinmiş bu yüzden doğrudan aktarma şansım yok. Ama hatırlayabildiğim kadarıyla borga şunu anlatmaya çalışıyordu: " kişilere yönelik küfürlerin edildiğini tepkilerin yoğun olduğunu, "çocukları" engellemek için çok uğraştığını ama daha olumsuz şeyler olmaması için onay vermek zorunda kaldığını vb."

Mesajdaki "çocuklar" kelimesini net hatırlıyorum. çünkü bu çocuklar da kim ola diye şöyle bir düşünmüştüm. Dediğim gibi iki yıl sonra kısa bir mesajı net olarak hatırlamam mümkün değil. Bu yüzden anımsayıştaki bir iki kelimelik yanlış veya unutuş bile içeriği değiştirebilir. Bu yüzden gerekli görüyorsa açıklamayı borga'nın kendisi yapar. Eğer gerek görmüyorsa açıklama topunu birilerinin üzerine atmaz.EKİM arkadaş yanılmıyorsam o zamanlar daha yönetimdeydi. ( yanılıyorsam beni düzeltir) o konuyla ilgili ne bilir ben bilemem.
BORGA, forum da benim yazdığım mesajın altına yazdığı yazısında,

"bora kara arkadaş,

hack konusunda uygun kanaldan açıklama yaptığımı düşünüyorum. arzu eder yada gerek görürsen burada yayınlayabilirsin de.

Demeyi de ihmal etmedi. Ben buna gerek görmedim bir şeyler açıklanması gerekiyorsa bunu yönetimdekiler ve de borga yapmalıydı. Üstelik orta da bir hack olayı vardı ve benim tavrım buna karşıydı.Ve bu konuda da ÖM. ile filan değil forumun ortasında tavrımı ortaya koydum. MSN ve ÖM  üzerinden sürdürülen ilşkiler konusunda da temkinliyimdir. Yönetimde birlikte çalıştığımız arkadaşlar bilir. MSN. nem genellikle kapalıdır özellikle toplantı öncesi yapılan nabız yoklama,kulis yapma gibi tarzlardan pek hoşnut olmam.Benim için bu işi gerçekleştirenlerin kendi aralarında ki pozisyonları tali bir durumdu. Pozisyonlarındaki farklılığı açıklamak isteyenler kalkar açıklar.

Her neyse, S. forumla arama sınırlar koymamdan bu yan epeyi zaman geçti. Ne ayrılırken, ne de ayrıldıktan sonra ki tavrım, " şu şunu dediydi, bu zaman bunu konuşmuştuk, esas niyet şu, bu zaman şuna karar vermiştik ama öbürleri şöyle davrandı gibi bir tartışma ortamı içine girmedim ve girmeye de niyetim yok. S.F yönetiminde iken bir çok arkadaşla bir çok şey konuştuk, telefonla ,özelde,msn'de vs. hiç bir arkadaşın doğrudan yüzüne konuşamıyacağım şeyler benim sohbetimin konusu olmadı. Benim istemim dışında birileri birilerini anlatmaya çalıştıysa engellemeye çalıştım. Engelleyemediklerimden duyduklarımı ise hiç bir yer de hiç bir şekilde bir malzeme olarak kullanmaya kalkmadım. Böyle bir tarzdan ise "tiksinti" derecesinde rahatsız oldum. Kafalarda soru işareti kalmasın diye sorduğun soruyu yanıtlamaya çalıştım. Ama bu konuda sınırlarım olduğunu da yukarıdaki satırlarım yeteri kadar açıklıyor sanırım. Kirli çamaşırım yok ama "kirli çamaşırların ortaya" serilmesi biçiminde gelişecek bir tartışmanın yapıcı değil bozucu etkisi olduğunu düşünüyorum.
Forumlar arası tartışmaların bitmesi mümkün değil. Aslında bitmemesi de gerekiyor ,bu tartışmalar siyasal ve teorik  düzeyde bir dinamizmin işlevini de yerine getirebilir. Böyle bir zemin üzerinden ortaya çıkan "rekabete" bile bir olumluluk atfedilebilir. İyi kötü bunun yolu bulunabilir.

Sol Platform'dan arkadaşlar "Sanal Bezirganlar" konusunu kilitlemişler sevindim. Bu bölümü kaldırabilirlerse daha da sevineceğim. Bu gerekirse başka bir forum da yazılan bir yazıyı alıp tartışmaya ve eleştirmeye engel değil. Sol Platforma yazdığım ilk geçmiş olsun mesajımda dediklerimi hala savunuyorum.
    "Bazen bazı konular için sözün bittiği, tıkandığı anlar vardır. Böylesi anlar tavrın ve duruşun ortaya konması gereken anlardır. Herkesin kendi politik  karakteristik özelliklerini yaptıklarıyla ortaya koyduğu dönemlerdir. Yani bazen olumsuzu eleştirmenin en etkili yolu olumluyu ortaya koymakla olur."
Dostlukla
Hiç Bir Zaman Var olmadı,Doğada Sessizlik.