Gönderen Konu: Netekim Kenan  (Okunma sayısı 3883 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ekim

Netekim Kenan
« : 13 Eylül 2011, 13:21:07 »

Ne yeraltında; ne yeryüzünün doruklarında kendine yer bulamayan rengarenk bir kelebek süzülüyor odama. Gelip kırmızı bir karanfilin üstüne konuyor. Direnç aşılıyor, umudu, geleceği müjdeliyor, düşlerin gerçek olacağı günleri… Gelip tam yüreğimin üstüne konuyor.

Çevrimdışı Ekim

Netekim Kenan
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2011, 13:22:00 »

Ne yeraltında; ne yeryüzünün doruklarında kendine yer bulamayan rengarenk bir kelebek süzülüyor odama. Gelip kırmızı bir karanfilin üstüne konuyor. Direnç aşılıyor, umudu, geleceği müjdeliyor, düşlerin gerçek olacağı günleri… Gelip tam yüreğimin üstüne konuyor.

Çevrimdışı Ekim

Netekim Kenan
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2011, 13:22:35 »

Çevrimdışı Ekim

Netekim Kenan
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2011, 13:23:11 »

Çevrimdışı AleksandrKirsanov

Netekim Kenan
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2011, 14:38:59 »
Ekim, alttaki photoshoplu fotoğraf ciddi anlamda, karikatürize edilmiş bir yanlışı ifade ediyor.
12 Eylül 2010 referandumu 12 eylül anayasasının, yani 1980 koşullarında emperyalislerin ve yerli işbirlikçilerinin ihtiyaç duyduğu yasal zeminin bugünün yani neoliberalizmin gerekleri çerçevesinde değiştirlmesinden başka birşey değildir.

Ek: Tekrar bakınca üstteki postları görmediğimi ve bu yanlışın karikatürlerin genelinde yer aldığını farkettim.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2011, 14:41:07 Gönderen: AleksandrKirsanov »

Çevrimdışı Ekim

Netekim Kenan
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2011, 14:56:34 »
Merhaba Aleksandr ,ben de fark etmedim değil ama üye arkadaşlar karikatür içindeki karikatürü diyelim fark edip ve düşünürler demiştim.
Amaç da bu değil mi?Tüm çirkinlikleri karikatürize edilmiş haliyle görüp yorumlamak ,adı üstünde karikatür...