Gönderen Konu: SORUNLAR VE ÇÖZÜMLER  (Okunma sayısı 1589 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veda

SORUNLAR VE ÇÖZÜMLER
« : 18 Mayıs 2014, 13:05:15 »
Marks ,"İnsanlar önlerine çözebilecekleri sorunu koyarlar.Çünkü çözümün kendisi,bizzat o çözümü oluşturan maddi koşulların içersinde vardır " der.

O halde nedir sorun ve o sorunu ortaya çıkaran maddi koşullar?
Sorun bu ülkede sınıf hareketinin yerlerde sürünmesidir.
O zaman bu sorunu oluşturan maddi koşulları irdelememiz gerekecek:

.....Bu koşulun bir tanesi 12 Eylül Faşist Diktatörlüğü'nün işçi sınıfına ve onun örgütlülüğüne indirdiği darbedir.
........Özellikle reel sosyalizmin çöküşü ile dünyada ve bizde eskiden sosyalizme karşı yığınlar tarafından duyulan sempati ve umut algısının yaşanan travma sonucu yitirilmesidir.
.........Mevcut,halen var olan kendini komünist olarak niteleyen siyasi oluşumların,dar gurup çıkarları sonucu birbirileriyle didişmesinden  dolayı,işçi sınıfının örgütlenmesi ile ilgili hiç bir şey yapmamasıdır.
......... Kürt Sorununun hala sınıf hareketinin gelişiminin önünde bir engel olarak durmasıdır.

Burada dikkat edilirse bu engeli nitelerken KÖH demiyorum,Kürt Sorunundan bahsediyorum.
KÖH' nin dayandığı tabanda kır ve kent yoksulları yani emekçilerdir.
Emekçilerin birliğinin sağlanamamasının önündeki en büyük engel de,etnik ve buna bağlı kültürel sorunların Kürt emekçilerinin kafalarında sınıfsal konumdan önce gelmeleri ve burjuvazinin yıllardır pompalamalarının şovenizm zehrinin etkisiyle her iki ulus emekçilerinin birbirine karşı duyduğu güvensizlik.
HDP' nin asıl amaçlarından biri de bu birliği sağlamak,bu güvensizliği ortadan kaldırmaktır.
......Bir takım sekter yaklaşımlarla ve sol çocukluk hastalıklarının devamı ile işçi sınıfının kaderinin bir avuç sendika ağasının inisiyatifine bırakılmasıdır.
Nedense Lenin'in "Komünistler en gerici sendikalarda çalışmalıdır" sözü her fırsatta yerli yersiz tekrarlanır ama pratikte buna hiç bir zaman uyulmaz.

"Ben TÜRK İŞ  in ardında bir eylemde bulunmam,ben HAK İŞ in organize ettiği bir eyleme gitmem" diyerek, işçi sınıfı bunların etkisi altında bırakılır ve onlarda rahat rahat işçi sınıfının geri bilincine hitap ederek misyonlarını gerçekleştirirler.

Sonra da kalkar bu kadar işçi öldü Soma'da bu işçi sınıfı nerede diye sorarız!
SOMA işçileri AKP' nin mitinglerine katılıyor diye bir de onları suçlarız.

Kendini Komünist olarak tanımlayan kişi ve kurumlara sesleniyorum!
Siyaset Alanı AĞLAMA DUVARI değildir!
Siyaset Alanı ŞİKAYET ALANI değildir!

Bugünkü durumda kimsenin şikayet etme hakkı yoktur.
Hele ki işçileri suçlama onları aşağılama hakkı hiç yoktur.

Sorun ve bu sorunu ortaya çıkaran maddi koşullar ortadadır.
Bunları çözümlemek SİZLERİN ELİNDEDİR!

Ama önce bir araya gelmek mesut ve mutlu yuvalarınızdan çıkmak zorundasınız.
Son söz  olarak yine KOMÜNİSTLERİN BİRLİĞİ! diyoruz.
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2014, 14:26:02 Gönderen: veda »
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET