Gönderen Konu: Tkp'nin sosyalizm etkinligi hk  (Okunma sayısı 2209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bolsevikk

Tkp'nin sosyalizm etkinligi hk
« : 11 Eylül 2017, 22:52:04 »
Aramizda tkp'li arkadaslar var mi bilmiyorum. Gectigimiz hafta tkp'nin izmir tepekule kongre merkezindeki etkinligine katildim. Sonuna kadar da izledim.

Sadece sunu soylemek istiyorum:

Uzuldum.

Tkp tepki ceken parti falan. Bazi politikalari sevilmiyor vs ama kim ne derse dersin ben kemal okuyani ve aydemir guleri takdir ediyorum. Tkp'de bir kac tane daha cok akilli politika yaptigini dusundugum komunist var.

Fakat etkinlik gercekten sonuktu. Konusmalar heyecansizdi. Kemal ve aydemir konustu. Konusmalarin icerigi de ajitatif degildi. Bize biraz ajitasyon lazim baska turlusu cok didaktik oluyor.

Yani turkiyede sinif hareketlerinde bir tutukluk var. Bunu herhalde herkes teslim eder. Ama bu kadar sonuk olmasini ben acikcasi yadirgadim. Teorik olarak guclu bir parti ama emekci halk olarak bu kadar hakli oldugumuz bir donemde pratige gectigimiz zaman etkinliklerin boyle sonuk renksiz kalmasini acikcasi cok yadirgadim.

Aramizda katilanlar varsa fikirlerini alabilir miyoz?
stepleri o genis ufuklari olmaksizin dusunebilir misiniz?
volga'yi susuz
rusya'yi stalin'siz

Çevrimiçi veda

Ynt: Tkp'nin sosyalizm etkinligi hk
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2017, 23:04:30 »
Yazdıklarınızın büyük kısmına katılıyorum.
En azından savunduğu düşünceler açısından yalpalamayan,kendi içersinde tutarlı tek parti,Kemal Okuyan'ın TKP si.
TKH de bu konuda ondan aşağı kalmıyor.

Evet etkinlikler son derece sönük geçiyor ama bu salt TKP ye özgü değil.
Gerçi aldığım haberlere göre istanbul Maslaktaki 10 Eylül Anması bayağı kalabalık ve çoşkulu geçmiş.
Dikkat ederseniz basın açıklamaları bile 50 kişiyi geçmiyor.

Tabi bunda Reel "Sosyalizm"'in çöküşünün tüm dünyada yarattığı travmanın dışında birde ülke içersinde 12 Eylülün solun üzerinden tıpkı bir silindir gibi ezip geçmesinin etkisi var.
Sınıf Hareketinin yerlerde sürünmeside bu işin tuzu,biberi.
veda
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET