Gönderen Konu: VER MEHTERİ.........!  (Okunma sayısı 574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi veda

VER MEHTERİ.........!
« : 03 Ekim 2017, 20:37:46 »
Yıllardır bölünme paranoyalarıyla,ülkemizi ve milletimizi böldürmeyeceğiz diyerek,dış güçler bizi bölmek istiyor gerekçesinin ardına sığınarak,bu ülkede sömürünün,soygunun,talanın önü açılmış,bu topraklarda yaşayan halklar üzerinde her türlü baskı, zor uygulanmış, bunlara karşı mücadele verenler ise bölücülükle, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne kast etmekle suçlanmıştır.

Asıl bölücülük Lozanda Kürt Toprakları 4 parçaya bölünerek yapılmıştır.
Bu yapılırken de kimse Kürt Halkına bu bölünmeyi kabul ediyormusunuz diye sormamıştır.

Şimdi Kürt Halkı Irakta kendi özgür iradesiyle ,kendi kaderini belirlemek için bir referandum düzenlemiştir.
Ama bunun adı sağcısının,ulusalcısının,solcusunun ağzında  BÖLÜCÜLÜK oluyor.

İşin acı tarafı bugün kendine Komünistim diyen,sol.org haberde yazan İlker Belek ‘de ,ülkenin bölünmez bütünlüğü kervanına aynı gerekçelerle olmasa da katılmıştır.

İlker Belek İşçi Sınıfının Birliğinden bahsediyor.
Sn Belek eğer işçi sınıfının birliğinden bahsediyorsa,bu birliğin önünde hangi engeller vardır,bu engeller nasıl aşılır,bu birlik nasıl sağlanır.
Önce bunlara yanıt vermesi gerekir.

Bize göre  iki ulus emekçilerinin birliğinin önünde, iki ulus emekçileri arasında , Burjuvazi tarafından körüklenen etnik ayırımcılığa dayalı GÜVENSİZLİK vardır.

Soru,  bu birliği sağlamak için biz, bu her iki ulus emekçileri arasında,Burjuvazi tarafından körüklenmiş GÜVENSİZLİK ORTAMINI  nasıl ortadan kaldıracağız?
Bu GÜVEN ORTAMINI sağlamadan işçi sınıfının birliğini sağlamak olasımıdır?
Burada birincil görev kime düşmektedir?

Biz onların etnik aidiyetten kaynaklı burjuva demokratik özlü taleplerinin yanında olmadan,biz egemenler tarafından onlar üzerinde uygulanan ULUSAL BASKI VE ZORA karşı onların yanında sözde değil,özde yer almadan bu birliği sağlamamız olası mı?
Sn Belek’in mensubu olduğu parti bu konuda bugüne kadar neler yapmıştır bu birliği sağlamak için?

"İngiltere'deki her sanayi ve ticaret merkezinde artık iki düşman kampa İngiliz proleterleri ile İrlanda proleterlerine bölünmüş bir işçi sınıfı var.Sıradan bir İngiliz işçi kendi yaşam düzeyini düşüren bir rakipmiş gibi İrlandalı işçiden nefret ediyor. İrlandalı işçiyle ilişkisinde kendini egemen bir ulusun üyesi olarak görüyor ve bunun sonucu İngiliz aristokratlarıyla kapitalistlerinin İrlanda'ya karşı bir aleti konumuna düşüyor böylece onların kendisi üzerindeki egemenliklerini güçlendiriyor."

Bu alıntı bana ait değil bir asırı aşan bir zaman diliminden Marks yazmış,İrlanda Sorunu başlıklı yazısın da!
Marks o yazısında İrlandadaki kurtuluş hareketini,İngilteredeki Proleter Hareketin MANİVELASI olarak görürken sizce neyi anlatmak istemiştir.

Doğrudur Sn Belek , Sermaye küreselleşmiş  ,ulusal sınırları aşmış,tek tek ulusal pazarlar,dünya pazarına doğru evrilmektedir.
Bu bağlamda ULUS DEVLETLER yeniden yapılandırılmıştır.

Artık Sermayenin Ulus Devletlere,işçi sınıfını dar ulusal sınırlara kapatmak,onun enternasyonal mücadelesini engellemek ve Hegemonya Paylaşım savaşında diğer Emperyal Devletlere karşı güç sağlamak dışında ihtiyacı kalmamıştır.

Bunlar doğruda,yanlış olan yukarda söyledikleriniz.
Mehter Takımı gibisiniz bir adım ileri atıyor ama sonrası iki adım geriliyorsunuz!
veda
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET