Gönderen Konu: BÖBÜRLENME ZEUS,SENDEN BÜYÜK TİTANLAR VAR!  (Okunma sayısı 260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Ekim

• Profili Görüntüle
BÖBÜRLENME ZEUS,SENDEN BÜYÜK TİTANLAR VAR!
« : 10 Temmuz 2018, 14:54:58 »

Tanrıların ağababası acımasız,bencil ,entrikacı ,bencil  DİKTATÖR ZEUS , Olympos'taki tahtına oturduğunda gökleri kendisine , denizleri kardeşi Poseidon'a, yerin altını diğer kardeş Hades'e , ev düzenini kızkardeşi Hestia'ya , ulaştırma ve ticareti oğlu Hermes'e, silah yapımını oğlu Hephaestus'a ,tarımı kızı Athena 'ya, gençliği kızı Artemis'e  , oğlu Apollo'ya  da  müzik işlerini vermemiş miydi? Yani , OLYMPOS'un HAKİM OLDUĞU TÜM ALAN  TANRILARIN ORTAK MALIYDI !

Güfte ve bestesi aynı şahsa yani Zeus'a ait, Sadece Ben isimli arabesk dinlemeye kulakların dayanamaması sonucu Zeus'un kendisine karşı geldiği için köleleştirdiği  Prometheus'un kardeşi  Atlas tüm gücüyle Zeus'un karşısına dikildi!

Gökkubbeyi omuzlarında taşımakla cezalandırılan Atlas, köleliğe hayır demişti !

Her daim böyledir; DİKTATÖR ZEUSların karşısına çıkacak ATLASlar bulunur. ZEUSlar'ın prangaya vurmak istediği özgür iradeleri ATLASlar özgür kılar ! Ve de  ZEUSları , tarihin tozlu sayfalarına gömerler !

Atlas'ın kardeşi Prometheus ile ilgili mitolojiye bakalım şimdi:

"Efsaneye göre Prometheus, bir kurban töreni sırasında, kestiği sığırın etlerini ve iç organlarını hayvanın işkembesine sararak derisinin altına, sıyrılmış kemikleri ve arta kalan kısımları da içyağına sararak Zeus’a sunar. O’na kendi payını seçmesini ve diğer kalan payı da insanlara vereceğini söyler. Zeus iç yağına sarılmış olanı tercih eder,tabii yağı kaldırdığı an kemikleri görecek ve Prometheus’un onu bu şekilde aldatmasına kızacaktır. Bu durum üzerine Zeus, insanlara ateş göndermemeye karar verir böylece eti pişiremeyeceklerdir. Fakat insanları her zaman destekleyen Prometheus, Hephaestios’un ocağından çaldığı ateşi insanlara yollar. Bir başka anlatıma göre Prometheus bu ateşi, güneşin tekerleğinden çalmıştır.
Prometheus’un kendisini aldatmasına ve insanlara verdiği cezayı hiçe sayarak onlara yardım etmesine kızan Zeus, Prometheus’u Kafkas Dağları’na zincirlemiştir. Ayrıca bir kartalı da Prometheus’un ciğerini yemesi üzerine başına musallat etmiştir. Kartal her gün Prometheus’un yanına geliyor, karaciğerini yiyor ve ertesi gün karaciğer yeniden oluşuyordu.’  "

GÜNÜMÜZ  gerçekleriyle ne kadar örtüşüyor değil mi? 2718 Yıl önce karaciğerin kendini yenilediğini...Ateş de öyle...

Olympos , ZEUS demokrasisini kaldıramıyordu;DİKTATÖR ZEUS AİLESİNDEN OLUŞAN PARLAMENTO çıldırmıştı;KARANLIKLAR TANRISI Erebus'a TÜM EVRENİ HABABAM SİYAHA BOYAMA GÖREVİ VERİRKEN AYDINLIKLAR TANRIÇASI Aitir 'in ortaya çıkmasını engelliyordu...ATEŞİ MÜLKİYETİNE ALAN ZEUS , ÖLÜMLÜLERİ Tartaros TANRISI İLE ÖTE DÜNYA SAFSATASIYLA KORKUTUYOR ; hekimlikte usta olan yarı at-yarı insan Kheiron ,ZEUS'tan kurtuluşun ancak ATLAS ve PROMETHEUS  kardeşler ile mümkün olacağını söylüyordu...

Bir gün , Antithenes  geldi ve Atinalılar'a meclis kararıyla eşekleri at yapmalarını önerdi ama onlar şaşkınlıkla olmaz böyle şey anlamında  ona saçmaladığını söylediler . Bunun üzerine Antithenes:  "Ama aranızda (askerlikten) hiçbir şeyden anlamadığı halde oylamayla komutan olan var." (G. LUCK, Köpeklerin Bilgeliği: Antikçağ Kiniklerinden Metinler, İstanbul, 2011, Say Yayınları)deyince yer yerinden oynadı; yer gök birbirine karıştı ve düşünmeye başladı Atinalılar...

Tanrılara karşı çıkan ve insanlığa ateşi armağan eden  Prometheuslar ve İŞÇİ ve EMEKÇİ DÜŞMANI DİKTATÖR ZEUS'a SAVAŞ İLAN EDEN Atlaslar  hala görev başındalar...

Gökteki SARAYında yediği önünde yemediği arkasında ,bolluk ve refah içinde yaşayan DİKTATÖR ZEUS aşağılara kendi artıklarını atmak isteyince dünyasını ona dar edecek olan TİTANlar sakince ve akıllıca  bir araya geliyorlardı ...

Ne demişti Prometheus :

Karart göklerini Zeus,
Duman duman bulutlarla;
Diken baslarini yolan çocuk gibi de
Oyna meselerin, daglarin doruklariyla.
Ama benim dünyama dokunamazsin,
Ne senin yapmadigin kulübeme
Ne de atesini kiskandigin ocagima.

Su evrende siz tanrilardan
Daha zavallisi var mi bilmem:
Kurban vergileri
Dua üfürükleriyle beslenir
Hasmetli varliginiz zar zor.
Size umut baglayan budalalar,
Çocuklar, dilenciler olmasa
Yok olur giderdiniz çoktan.

Ben de bir çocukken
Ne yapacagimi bilmez olunca
Çevirirdim günese dogru
Görmedigini gören gözlerimi;
Yakarisimi dinleyecek
Bir kulak varmis gibi yukarda;
Varmis gibi derdimle dertlenecek
Benimkine benzer bir yürek yukarda.

Azgin devlere karsi
Kim yardim etti bana?
Kim kurtardi beni ölümden,
Kim kurtardi kölelikten?
Su benim yüregim degil mi,
Kutsal bir atesle yanan yüregim,
Her isi basarmis olan?
O degil mi cosup tasarak,
Yukarda uyuyani aldatarak
Basimi beladan kurtaran?

Benim seni kutlamam mi gerek? Niçin?
Hiç derdine derman oldun mu sen
Derdine derman bulamayanin?
Gözyasini sildin mi hiç
Basi darda olanlarin?
Kim adam etti beni?
Güçlüler güçlüsü Zaman
Ve önü sonu gelmeyen Kader, degil mi?
Onlar degil mi
Senin de benim de efendilerimiz?

Sen yoksa beni
yasamaktan bikar mi sandin?
Kaçar çöllere giderim mi sandin

Açmiyor diye
Tüm düs tohumcuklari?

Bak iste, yerli yerindeyim;
Insanlar yetistiriyorum bana benzer;
Bütün bir kusak benim gibi,
Acilara katlanacak, aglayacak,
Gülecek, sevinecek,
Ve aldiris etmeyecek sana
Benim gibi!

1.4 milyar insanın yoksul, 1.2 milyar insanın ise  sağlıklı su ve konuttan yoksun olduğu dünyada ZEUS'un karşısına dikilecek olan ATLAS proletaryadır! Emeğin gücüdür!

OLYMPOS halkı ne demişti: FAZLA BÖBÜRLENME ZEUS ,SENDEN BÜYÜK TİTANLAR VAR !
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2018, 23:20:30 Gönderen: Solplatform5 »
Ne yeraltında; ne yeryüzünün doruklarında kendine yer bulamayan rengarenk bir kelebek süzülüyor odama. Gelip kırmızı bir karanfilin üstüne konuyor. Direnç aşılıyor, umudu, geleceği müjdeliyor, düşlerin gerçek olacağı günleri… Gelip tam yüreğimin üstüne konuyor.