Gönderen Konu: SONUÇTA MAZBATA VERİLDİ!  (Okunma sayısı 114 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi veda

SONUÇTA MAZBATA VERİLDİ!
« : 17 Nisan 2019, 21:11:42 »
Ekrem İmamoğlu sonunda mazbatasını aldı ve çok uzun zamandır gündemin yerel seçimlerle olan meşguliyeti bizim için çok daha önemli olan 1 Mayıs arefesinde bir nebzede olsa sona erdi!

Çok ilginçtir bugüne değin solum diyen, sosyalistim, komünistim diyenler bile kraldan daha fazla kralcılık göstererek, bugünü düğün, bayram ilan etti.
Hatta seçimlerde bu seçimlerin bir çözüm getirmeyeceğini söyleyen Komünist Partiler'in üyeleri bile, partilerinin hilafına, bu düğün, bayramda, sosyal medyada yerlerini aldı.

Oysa bugün Turgut Özal'ın Ölüm Yıldönümünde, mezarını ziyarette bulunanlar arasında İmamoğlu'nun bulunması bile, medyada yer almasına karşın, bu arkadaşları rahatsız etmedi!

Bu ülkede İkinci Cumhuriyetin kurucusu, ardındaki kişi, her tür vurgunun,talanın ve soygunun önünü açan, benim memurum işini bilir diyen Turgut Özaldı!
İstanbul'un başına gelen İmamoğlu da bu Turgut Özal'ın memurlarından biri!

Oda amirinin sözüne uyarak, başkanlığı döneminde İŞİNİ BİLECEK!
İşte böyle biri geldi İSTANBULUN başına!

Aslında bu seçimlerin tek faydası, düzen siyasetinin tüm pisliklerinin ayyuka çıkması, ortaya serilmesiydi.
Siyaset Burjuvazinin belirlediği, sınırlarını çizdiği alanda devam ettiği sürece, düzen muhalifiyiz diyen partilerin bile kendisini bu siyasetin büyüsüne kaptırdığını, oy hesabı yaptığını izliyoruz.

Eğer YSK seçimleri iptal etmazse İstanbulda olacak bitecek aşağı yukarı belli!
Vurgunun ve rantın merkezi İstanbulda, vurgun ve rant yine devam edecek.

Bu kapıyı kapamanın yolu yerel yönetimlerle değil, işçi ve emekçi iktidarı ile ancak olasıdır.
O nedenle Komünistler bir an evvel bu rüyadan uyanmalı ve yaklaşan 1 Mayıs için, çok geç olmasına karşın, bir an evvel bugünü yığınsal anmak için çalışmalara başlamalıdır.
veda
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET