Gönderen Konu: HER ŞEY GÜZEL Mİ OLACAK!!!  (Okunma sayısı 387 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi veda

HER ŞEY GÜZEL Mİ OLACAK!!!
« : 08 Mayıs 2019, 20:01:12 »
Bugünlerde, Liberalinden, Ulusalcısına hatta kendini Sosyalist yada Komünist olarak tanımlayanlara kadar herkesin ağzında bir slogan "Her Şey Güzel Olacak"
Ama nasıl güzel olacak, bu ağır ekonomik kriz ve bu krizin faturasının işçi ve emekçilere kesilmesi, insanların artık büyük çoğunluğunun açlık sınırında yaşaması İşçilerin kazanılmış haklarının gasp edilmesi, tüm bunların giderilmesi ile ancak "Her Şey Güzel Olur"

Merak ediyorum, ülkeye Demokrasimi gelecek, Hak, Hukuk, Adalet mi sağlanacakta "Her Şey Güzel Olacak"
Sermayenin Elit bir kesimi tarafından parlatılan İmamoğlu mu "Her şeyi Güzel Yapacak"

Ezilenler, işçiler, emekçiler, çalışanlar, mülksüzler, sizler kendi geleceğinizi kendiniz belirlemeyip, başkalarının eline verdiğiniz sürece içerisinde bulunduğunuz KÖLELİKTEN asla kurtulamayacaksınız.
Ayağınızdaki o prangaların anahtarları başkalarında olduğu sürece hep KÖLE kalacaksınız.

Birileri tarafından  Sermayenin elit kesimi tarafından ilerisi için  yetiştirilen İmamoğlu, bugünden parlatılarak siyaset sahnesine sürülüyor.
Bu parlatılmada görev alan, kendini Komünist olarak niteleyen kişilerin olması aslında çok acı.

Politika Gazetesi Ayşe Yıldırım tarafından "TÜRKİYE HALKLARI ERDOĞAN'DAN BÜYÜKTÜR" başlıklı bir yazı paylaşmış.
https://www.facebook.com/PolitikaGazetesi/?epa=SEARCH_BOX

İmamoğlu ve bağlı siyaseti bile İmamoğlunu bu kadar güzel parlatamazdı.
Yazının altına koyulan beğenilere baktığımızda, kendini Komünist olarak gören pek çok kişinin beğenisi var.

Ne demiş Ayşe Yıldırım bir bakalım;

"Toplumdaki “ne yaparsak yapalım bunlar gitmez”, “bu iş sandıkla çözülmez”, “İstanbul’u vermez”, “CHP sandığa sahip çıkmaz” algısını yıkıverdi. Her şeye rağmen sandıkla değişimin hâlâ mümkün olduğunu gösterdi. Türkiye’de bahar havası estirdi. Umutsuzluk perdesini yırttı, mücadele ruhunu canlandırdı.

Aksine bugüne dek susan hatta AKP’nin yanında görünen çok sayıda isim konuşmaya karar verdi. Sosyal medyada hepimizi şaşırtan isimler “Her şey çok güzel olacak” demeye başladı. Hani, İmamoğlu’nun seçim otobüsünün önünde “Ekrem abi her şey çok güzel olacak abi” diye bağıran 13 yaşındaki Berkay’ın sözünü. Bugüne dek susanlar, korkanlar Berkay’ın inancıyla kırdılar belki de korkularını. Ya da böyle giderse sıranın kendilerine geleceğini gördüler.

Gravatını ve ceketini çıkarıp, kollarını sıvayarak “Umut burada” diyen bir isim var.

O isim artık Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi sadece CHP’nin adayı değil, Türkiye’nin demokrasi isteminin, özleminin adayı.

Dün akşam Fox Tv’de ne diyordu İmamoğlu:

“Bizim hayallerimiz öyle bir gecede yıkılacak hayaller değil. Ben yine halkımıza, direncimize güveniyorum. 16 milyon insan mağdur edildi. Demokrasi mağdur edildi. YSK emek hırsızlığı yapmıştır. Ben anamın ak sütü kadar helal bir seçim kazandım. Hakkımızı söke söke alacağız.”

Bugünden itibaren sokaklarda “seçilmiş belediye başkanı olarak gezeceğini” ilan etti İmamoğlu ve hırsızlara yanıtın sandıkta verileceğini söyledi."

Bir zamanların UMUDUMUZ ECEVİT söyleminin yerini UMUDUMUZ İMAMOĞLU aldı.
Karaoğlan Efsanesi yerini İmamoğlu Efsanesine bıraktı.
Ecevit ne kadar UMUT olduğunu, 19 Aralık Katliamının emrini vererek göstermişti!
Bakalım İmamoğlu bizlere neler gösterecek!

Elbet bir gün gelecek; İşçi Sınıfı tüm toplumsal kesimlerin öncüsü olarak gerçek UMUT olduğunu gösterecek.
O zaman Nazım'ın dediği gibi DOLAŞACAKTIR EN ŞANLI ELBİSESİYLE İŞÇİ TULUMUYLA ,BU GÜZELİM MEMLEKETTE HÜRRİYET!

« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2019, 12:05:01 Gönderen: veda »
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET