Gönderen Konu: ANAYASA ÇAĞRILARI KİMLERİ KAPSIYOR!  (Okunma sayısı 144 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi veda

ANAYASA ÇAĞRILARI KİMLERİ KAPSIYOR!
« : 21 Temmuz 2019, 22:17:36 »
"Parlamentoya sesleniyorum: Anayasamızı yapalım. Gelin bütün partiler, hiçbir farklılığı, ayrımcı bir anlayış ile ele almadan bir anayasa yapma sürecini başlatalım.
Toplumsal barış fazlasıyla tahrip edilmiştir. Türkiye toplumsal barışını bir an önce var etmelidir, inşa etmelidir.” (“Sezai Temelli'den Meclis'e çağrı: Anayasa yapma sürecini başlatalım”, Gazete Duvar, 23 Haziran 2019)

"Demokratik Anayasa Hareketi’ni başlatma çağrısıyla HDP Yönetimi böyle bir süreç içine girmiştir. Kuşkusuz çağrı hem Türkiye’deki tüm siyasi partilere ve hem de demokratik örgütlere ve toplumadır. MHP dahil hiçbir güç bu çağrının dışında değildir ve de olmamalıdır. ‘Demokratik Anayasa’ temelinde herkesin katılımıyla Türkiye’nin demokratik yeniden yapılandırılması, her türlü çatışmayı sona erdirecek ve Türkiye’yi ilerletecek tek yoldur.” (Selahattin Erdem, “Demokratik Anayasa Hareketi”, ANF, 1 Temmuz 2019)

Anayasalar içerisinde yaşanılan üretim biçim ve ilişkilerinden bu üretim biçim ve ilişkileri üzerinde yükselen Sınıfsal Erkten bağımsız değildir.
Anayasalar, Üretim Biçim ve İlişkilerinin geldiği evreye uygun olarak siyasi üst yapıda ki değişimlerin, Toplumsal Uzlaşma adı altında Toplum Kesimlerine dayatılmasıdır.

Sözde bir Toplumsal Uzlaşı belgesi olan Anayasalar da amaç farklı toplum kesimleri içerisindeki farklı sınıfları, iktidarda olan toplumun egemen sınıfının çıkarlarına tabi kılmaktır.

Yukarıdaki alıntılar göstermektedir ki HDP nin dümenini elinde tutan Liberaller, tıpkı Herkese Demokrasi dedikleri gibi, Toplumsal Barış adı altında Faşist MHP nin de katılacağı içeriği boşaltılmış bir Anayasa Çağrısı yaparak, yığınlardaki Barışa, Özgürlüğe, Demokrasiye duyulan özlemi SÖMÜREREK, onların bu istemlerine sistem içerisinde, sistemin bekası adına "çözümler" üreterek, asıl çözümün sistemin dışında, bir başka dünyada var olacağını gözlerden gizlemek isterler.

Faşist bir Partiye, Toplumsal Barış, Toplumsal Uzlaşma altında yeni bir Anayasa için çağrıda bulunmak, üzerinde tartışılmasının bile bizler için UTANÇ VERİCİ olduğu bir durumdur.
Sormak gerekir bu arkadaşlara, Faşist MHP ile Toplumsal Barışı bir araya nasıl getirebiliyorsunuz???

Tarihsel gelişimin dinamiğinin SINIFLARIN MÜCADELESİ olduğu bir Dünyada, farklı ve çıkarları uzlaşmaz olan Sınıfları, Toplumsal Barış, Toplumsal Uzlaşma adı altında bir araya getirici çağrılar yapmak, sistemin BEKASI adına, Sınıf İşbirliğini, Sınıf Uzlaşmacılığını savunmaktır.

Zaten HDP yöneticileri de fırsat buldukça ellerinde çiçeklerle İşçi Ve Emekçilerin SINIF DÜŞMANI Sermaye Sınıfının örgütlü olduğu TÜSİAD'I ziyaret ederek bizlere bunu göstermektedirler.

Tüm bunlar artık Tarihsel Sınırına gelmiş dayanmış, son nefeslerini yaşayan Kapitalizm'i yeniden yaşama döndürmek, ömrünü uzatabilmek için ortaya konan çabalardır.
veda
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET