Gönderen Konu: BÖLÜNE BÖLÜNE NEREYE KADAR!  (Okunma sayısı 273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi veda

BÖLÜNE BÖLÜNE NEREYE KADAR!
« : 14 Ekim 2019, 11:37:26 »
Hep Sol da birlikten bahsediyoruz ama bu bahsettiklerimiz hep sözde kalıyor.
Biz birlik dedikçe daha fazla bölünüyoruz.

Gerçi bölünme safların daha belirgin hale gelmesi için elzemdir ancak bu bölünme aralarında ideolojik anlamda çok büyük farklılıklar taşımayan siyasi oluşumların arasında da ne yazık ki var.

Şimdi bu bölünme Sınıf Örgütleri, Sendikalar arasında da hızla sürmekte.
Sınıf Örgütleri, Sendikaları derken kastimiz, kendini sol, sosyalist olarak tanımlayan, yolumuz işçi sınfının devrimci yoludur diyen yapıların etkinliği altında olanlardan bahsediyoruz.

Geçen gün öğrendim ve çok şaşırdım.
İnşaat Sektöründe, İnşaat İşçilerini örgütleyen bilinen 4 sendika varmış.
Bunların 3 tanesi, Dev Yapı İş, İnşaat İşçileri Sendikası, İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası.
Hepside kendini solum, sosyalistim diyen siyasal oluşumların denetiminde.

Aynı şey Emekliler örgütlenmesindede görülüyor.
Aynı şey Emek Örgütlerinde de( Umut Sen, Sınıf Tavrı, Emeğin Gücü, Patronların Ensesindeyiz) var.

Nerde kaldı İşçi Sınıfının Sendikal Birliği ve nasıl SAĞLANACAK bu mantıkla ve bu gidişle İşçi Sınıfının Birliği!
Dükkancılık sınıf içerisinde de, sınıfın örgütlenmesinde de aynen devam ediyor.
Her dükkan kendi bayisini açmış gibi!

Anlaşılan bunların amacı kendilerine bağlı bu yapılanmalar içerisinden kendi siyasi oluşumlarına kadro devşirmek.
Tabi ki işçi sınıfının partisini oluşturacak, sınıfın en bilinçli, en kararlı unsurları buralardan çıkacak ama bu durum, bu denli bölünmenin nedeni olmamalı.
VEDA
Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölülerimi, kimi odesada yatar, kimi prag\'da, istanbul\'da kimi.
En sevdiğim memleket yeryüzüdür, sıram gelince yeryüzüyle örtün üzerimi...NAZIM HİKMET